5 Këshilla Veshjesh që Rrisin Shanset për të Fituar një Vend Pune

Sipas statistikave, një intervistues merr vendimin të punësojë një kandidat në 30 sekondat e para të bisedës së tyre. Ata mund të vlerësojnë sjelljet...

Nëse Nuk Caktoni Kufij për Fëmijën Tuaj, do ju Flasin Keq Kur të Rriten

Mungesa e rregullave zakonisht shoqërohet me lirinë dhe një fëmijëri të pakujdesshëm. Në realitet, prindërit që nuk vendosin ndonjë rregull mund të rrisin individë...

Një person ziliqar zbulohet thjeshtë: këto 5 karakteristika janë gjithmonë të pranishme!

Mes mëkateve vdekjeprurëse, zilia është një ves që, ndryshe nga të tjerët, nuk shkakton kënaqësi, por vetëm urrejtje dhe pakënaqësi nga ndjesia e të...

9 Këshilla të Gabuara për të Cilat do të Pendoheni Rëndë Pas 20 Vitesh

Nuk ka prind që të mos dëshirojë të rrisë fëmijë të lumtur e të suksesshëm kur të rriten. Kështu që të gjithë ne përdorim...

13 Receta për Lumturinë nga Vende të Ndryshme të Botës

Njerëzit nga vendet e ndryshme kanë ide të ndryshme për atë se çfarë është lumturia e vërtetë. Më shumë se kaq, për kombe të...

10 Gjëra për Veshjet që Shitësit e Dyqaneve Nuk i Thonë Kurrë

Dyqanet e veshjeve shpesh përdorin hile për të na bërë të shpenzojmë më shumë. Ne votojmë për ndershmërinë në gjithçka, kështu që kemi zbuluar se...

Çfarë Zbulon për Karakterin Tuaj Marrëdhënia Juaj me Paratë

Për disa njerëz paratë shkojnë e vinë dhe ata nuk i mendojnë fare ato. Për të tjerë, mund të jetë një çështje me rëndësi,...

Pse Jemi Kaq Dorëlëshuar për Gjëra Luksi, dhe Kurnacë në Jetën e Përditshme

Sipas një studimi, njerëzit mesatarisht lënë më shumë se 20% bakshishe në restorante. Në të njëjtën kohë, pothuajse askush nuk e refuzon kusurin e...

Si të Shpëtoni nga 10 Llojet e Dëmtuesve që Pushtojnë Shtëpinë Tuaj

Me shfaqjen e "dëmtuesve" të padëshiruar në shtëpi, jeta bëhet e padurueshme. Ata shkatërrojnë mobilje dhe rroba, prishin ushqimin dhe trembin fëmijët dhe kafshët. Ndonjëherë...

8 Periudhat Kritike në Jetën e një Fëmije që Çdo Prind Duhet t’i Njohë

Të dini se çfarë sjelljeje të prisni nga fëmija juaj mund ta bëjë jetën tuaj si prind shumë më të lehtë. Sjellja agresive e...

Qëndro me ne

61,067FansaPëlqeje
3,226NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Më të lexuarat