Këshilla si të Veproni Kur Fëmija Juaj Kthehet në Një Sfidë

Fëmijët janë pasqyrimi i prindërve të tyre, por ndonjëherë është e vështirë të besosh se ne kemi ndonjë lidhje me shpërthimet e tyre emocionale....

Këshilla Ekspertësh që do t’ju Bëjnë Mjeshtër të Shkrimit në Tastierë

Makina shkrimi e parë tregtare u krijua në 1868, më shumë se 150 vjet më parë. Kjo shpikje ndryshoi botën dhe tani ajo është...

Gabimet e Kujdesit Ndaj Fëmijëve që Çdo Prind i ka Bërë të Paktën Një...

Prindërit përpiqen t'u japin fëmijëve të tyre botën, por ndonjëherë edhe ata bëjnë gabime që mund të ndikojnë tek fëmijët e tyre për tërë...

Shkencëtarët Identifikuan Aftësitë Thelbësore që do ta Bëjnë Fëmijën Tuaj Fitues në Jetë

Ne ëndërrojmë t’i rritim fëmijët tanë që të jenë njerëz të suksesshëm. Ne bëjmë gjithçka që mundemi: i blejmë atyre lodrat më të mira,...

Këshillat e Drejtimit të Mjetit që Autoshkollat Harrojnë t’jua Thonë

Disa njerëz besojnë se drejtimi i sigurt ka të bëjë me njohjen e rregullave rrugore, megjithatë, përveç atyre rregullave, ka edhe të tjera që...

Gjërat që Prindërit Duhet t’ia Mësojnë Fëmijës së Parë, që të Shmangin Xhelozinë Kur...

Të kesh një motër ose vëlla mund të jetë shumë e dobishme, por fëmija i parë mund të mos e kuptojë këtë në fillim....

Pediatrit Zbuluan Këshillat për të Disiplinuar Fëmijët Tuaj Bazuar në Moshën e Tyre

Disiplinimi i një fëmije nuk është për t'i ndëshkuar ata, është për përmirësimin e sjelljen e tyre. Vetëm atëherë ata mund të jenë të...

Si ta Ndihmoni Fëmijën Tuaj t’i Përballojë Refuzimet pa e Humbur Vetbesimin

Si të rritur, e dimë se nuk mund të shmangim refuzimet. Të mëdha apo të vogla, ato janë gjithmonë diku aty dhe ne vetëm...

Një Konsulente Imazhi Zbuloi Disa Këshilla Përpara se të Blejmë Këpucë të Reja

"Jepni një vajze këpucët e duhura dhe ajo mund të pushtojë botën," ne jemi të sigurt që e keni dëgjuar këtë më parë. Nuk...

Arsyet Pse Çdo Familje ka Nevojë për Një Fjalëkalim

Për në kohët kur një i huaj po troket në derë ndërsa fëmija është vetëm në shtëpi ose kur një njeri miqësor ofron me...

Qëndro me ne

55,827FansaPëlqeje
2,966NdjekësitNdjek
1,040AbonentëAbonohu

Më të lexuarat