“Kënaqësia e Pastrimit si Zana”/ 7 Metodat që ju Kursejnë Kohë

Të pastruarit "përtac", "metoda e zjarrit" ose "shkatërrimi i provave" - të gjithë këto janë emrat e metodave të ndryshme të sistemimit që supozohet...

12 Këshilla Pozimi në Plazh që ju Nxjerrin Yll në Çdo Rrjet Social

Në botën moderne, nuk quhet se keni qenë me pushime nëse nuk e keni mbushur kryefaqen me fotot tuaja më të bukura. Sidoqoftë, edhe pse...

8 Gabime Prindërore që i Bëjmë për Shkak të Dashurisë

Shumica e gabimeve prindërore bëhen zakonisht për hir të dashurisë. Prindërit shpesh mund të mendojnë se po i ndihmojnë fëmijët e tyre të zhvillohen...

10 Gabimet që i Bëjmë të Gjithë Kur Blejmë Makinë të Re  

Sipas statistikave, shumica e shoferëve e ndryshojnë makinën e tyre çdo 6 vjet, e cila është një periudhë shumë e gjatë. Ne duam ta bëjmë...

15 Teknika Riparimesh në Shtëpi që Janë Surprizuese për Këdo

Në qoftë se nuk jeni një kontraktues profesionist, riparimet e shtëpive mund të duken pak mbingarkuese, dhe madje edhe truket e provuara mund të...

Prindërit Duhet të “Lëshojnë Pe” Nëse Duan të Rrisin Fëmijë të Mbarë

Pjekuria shfaqet në fusha të ndryshme: emocionale, fizike, morale, sociale dhe intelektuale. Të gjitha janë me të vërtetë të rëndësishme në jetën e fëmijëve në...

14 Gjërat për të Cilat Nuk Duhet ta Fajësoni Veten

Ndonjëherë ne fajësojmë veten për mënyrën se si e jetojmë jetën tonë sepse jetët tona nuk janë aq perfekte sa do të donim të...

Të Vërtetat e Hidhura që i Injorojmë në Fillim të një Marrëdhënieje, Pastaj Pendohemi...

Thonë se "dashuria është e verbër" dhe ndoshta kanë të drejtë. Ne kemi tendencë të injorojmë shumë gjëra për të dashurit tanë, edhe pse...

Si ta Ndihmoni Fëmijën Tuaj t’i Përballojë Refuzimet pa e Humbur Vetbesimin

Si të rritur, e dimë se nuk mund të shmangim refuzimet. Të mëdha apo të vogla, ato janë gjithmonë diku aty dhe ne vetëm...

Ditën që do ta shohësh veten me thinja përpara pasqyrës, kthehu e lexoji fjalët...

Është e vështirë të plakesh. Nuk do ta pranosh, por nuk e ndal dot. E bukura është se të del plotësisht nga mendja. Mendon se je...

Qëndro me ne

61,046FansaPëlqeje
3,222NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Më të lexuarat