10 Gjërat që Bëjnë Gjyshërit të Cilat Prindërit Nuk i Durojnë Dot

Gjyshërit që kalojnë rregullisht kohën me nipërit dhe mbesat e tyre, rrisin mirëqenien e tyre, sipas hulumtimeve. Zakonisht ata përpiqen të ndihmojnë prindërit dhe...

Një Psikologe Shpjegoi pse Shpërfillja i Kolegëve Tuaj Mund t’ju Bëjë më Produktivë

98% e punëtorëve thonë se ndërpriten të paktën disa herë në ditë. Dhe, sipas psikologut të kujdesit shëndetësor Ulrika Leons, të gjitha ato ndërprerje...

9 Blerje që i Bëjnë Paratë Tuaja të Shkojnë Dëm

Çfarë lloj shpenzimesh parësore kanë njerëzit në të gjithë botën? Është shumë e thjeshtë: ushqim, rroba, akomodim, kohë për pushime, nevoja shëndetësore dhe transport....

Nuk është e Nevojshme të Jesh Sommelier për të Njohur Verën e Mirë, Ndiqni...

Sipas Institutit të Verës, qytetarët e Andorës pinë rreth 56.9 litra verë (që është rreth 76 shishe) për person në vit. Për shumë njerëz,...

10 Prindër Zbuluan Këshillat më të Mira se Çdo Libër për Edukimin e Fëmijëve

Ju jeni në një dyqan dhe fëmija juaj fillon të qajë , sepse do një çokollate dhe një lodër. Fjalët, "Mjaft qajte" nuk ndihmojnë...

5 Këshilla Veshjesh që Rrisin Shanset për të Fituar një Vend Pune

Sipas statistikave, një intervistues merr vendimin të punësojë një kandidat në 30 sekondat e para të bisedës së tyre. Ata mund të vlerësojnë sjelljet...

Nëse Nuk Caktoni Kufij për Fëmijën Tuaj, do ju Flasin Keq Kur të Rriten

Mungesa e rregullave zakonisht shoqërohet me lirinë dhe një fëmijëri të pakujdesshëm. Në realitet, prindërit që nuk vendosin ndonjë rregull mund të rrisin individë...

Një person ziliqar zbulohet thjeshtë: këto 5 karakteristika janë gjithmonë të pranishme!

Mes mëkateve vdekjeprurëse, zilia është një ves që, ndryshe nga të tjerët, nuk shkakton kënaqësi, por vetëm urrejtje dhe pakënaqësi nga ndjesia e të...

9 Këshilla të Gabuara për të Cilat do të Pendoheni Rëndë Pas 20 Vitesh

Nuk ka prind që të mos dëshirojë të rrisë fëmijë të lumtur e të suksesshëm kur të rriten. Kështu që të gjithë ne përdorim...

13 Receta për Lumturinë nga Vende të Ndryshme të Botës

Njerëzit nga vendet e ndryshme kanë ide të ndryshme për atë se çfarë është lumturia e vërtetë. Më shumë se kaq, për kombe të...

Qëndro me ne

67,038FansaPëlqeje
3,232NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Më të lexuarat