“Ah Sikur t’i Dinim Mëparë!”/ 14 Truke Kompjuteri që Kursejnë Kohë dhe Kryejnë Punë

Ka 3 lloje të përdoruesve të kompjuterit: ata që përdorin mouse-n e tyre, ata që përdorin tastierën dhe ata që preferojnë të flasin me...

Fëmijët janë si sfungjeri, “thithin” shembullin e prindërve/ Maria Montessori, thënie që prindërit s’duhet...

Ajo ishte një grua pasionante, e cila do të futej në histori për mënyrën e zgjedhur në nivelin e një metode, në funksion të...

10 Gabime Padashur që i Bëjnë të Gjithë Turistët

Nëse nuk jeni një guidë udhëtimi i cili udhëton profesionalisht, është pothuajse e pamundur të shmangni gabimet gjatë udhëtimeve tuaja. Këtu, ne ju ofrojmë një...

12 Gjërat e Mbrojnë Shtëpinë Tuaj Kur Nuk Jeni Aty

Sipas statistikave zyrtare, në Barcelonë, rreth 7,000 apartamente grabiten në vit. A kemi ndonjë shans për të mbrojtur shtëpitë tona nga hajdutët edhe nëse...

8 Gabime Prindërore që i Bëjmë për Shkak të Dashurisë

Shumica e gabimeve prindërore bëhen zakonisht për hir të dashurisë. Prindërit shpesh mund të mendojnë se po i ndihmojnë fëmijët e tyre të zhvillohen...

20 Gjëra të Cilat Duhet t’i Shmangësh Për t’u Bërë Zonjë e Vërtetë

Disa njerëz i konsiderojnë rregullat e mirësjelljes të vjetëruara dhe të modës së vjetër. Megjithatë, sjelljet e mira kurrë nuk dalin nga moda. Nëse...

Si të Verifikoni Nëse Dikush të Ndjek Nëpërmjet Smartfonit Tënd

Siguria duhet të jetë gjithmonë prioriteti ynë kryesor. Me ndihmën e disa kodeve të shkurtra, mund të gjeni më shumë informacion rreth cilësimeve të telefonit...

9 Veprime që Menduam se ishin të Mira, Por Jo!

Kur ishim fëmijë, prindërit tanë na mësuan të pastrojmë dhëmbët pas ngrënies, të mos të ulemi para ekranit të kompjuterit për një kohë të...

Nëse Dëshironi të Bëheni të Pasur, Këtyre 10 Gjërave Bjeruni Vizë

Njerëzit e pasur kanë diçka të përbashkët. Megjithatë, ndonjëherë edhe ata që bëhen me fat dhe ata që punojnë shumë bëjnë gabime, kështu që...

20 Gjërat që Gabojmë Shumë Duke Mos i Larë në Lavatriçe

A e dini se lavatriçja juaj mund t'ju ndihmojë edhe më shumë sesa mund ta imagjinoni? Për shembull, ju mund të lani në të...

Qëndro me ne

41,629FansaPëlqeje
2,322NdjekësitNdjek
268AbonentëAbonohu

Më të lexuarat