23 Këshilla të Padëgjuara Bukurie që të Dukeni e të Ndjeheni Mrekullueshëm

Çdo vajzë dëshiron të duket e përsosur kurdo dhe kudo. Nëse kjo është një takim, një natë me vajzat apo edhe një ditë në...

10 Sekrete për t’i Dalluar në Sekonda Artikujt Cilësorë

Kur blejmë një fustan të ri, këmishë, apo ndonjë lloj tjetër veshje ose aksesori, duam të blejmë një artikull cilësor. Por në të vërtetë,...

20 Gjërat që Gabojmë Shumë Duke Mos i Larë në Lavatriçe

A e dini se lavatriçja juaj mund t'ju ndihmojë edhe më shumë sesa mund ta imagjinoni? Për shembull, ju mund të lani në të...

7 Sjellje të Përditshme që Zbulojnë të Fshehtat e Personalitetit Tuaj

Çdo person ka preferencat dhe zakonet e përditshme. Ne rrallë mendojmë pse njerëzit kanë zakone të tilla. Ne jemi mësuar t'i shohim ato si veprime...

7 të Vërteta të Hidhura që Bëni Mirë t’ua Thoni Miqve të Ngushtë

Ndonjëherë ne i gënjejmë njerëzit e afërt, jo sepse nuk i respektojmë, por sepse përpiqemi t'i mbrojmë ata nga e vërteta që mund t'i...

10 Gjërat që Tregojnë se Lidhja Juaj do të Zgjasë një Jetë

Në fillim të çdo marrëdhënieje, njerëzit priren të mendojnë se do të zgjasë përgjithmonë. Më vonë, për keqardhjen ose lumturinë tonë, jeta vendos gjithçka në...

7 Gjërat që Çdo Prind Duhet t’ua Mësojë Fëmijëve të Tyre

Shumë prindër shpesh e gjejnë veten në situata ku duan të ndihmojnë fëmijën e tyre, por ata ndjehen të frikësuar se me ndërhyrjen e...

10 Zakone të Ushqyerit që na Mbajnë në Formë pa Hyrë në Asnjë Dietë!

Një studim i publikuar në revistën American Psychologist, zbuloi se dieta afatshkurtër në fakt, për shumicën e njerëzve,  nuk çon në përmirësime të peshës...

“Të Gjithë i Ngatërrojnë!”/ 10 Sëmundje Mendore që i Marrim si Tipare të Karakterit

Shumë shpesh ne i shpjegojmë veprimet ekstravagante të një personi sipas karakterit të tyre. Por çfarë ndodh nëse ka më shumë gjëra që fshihen...

10 Teknikat e Ndihmës së Parë që në Praktikë Dolën të Dëmshme!

Aftësitë e ndihmës së parë janë të nevojshme për të gjithë. Por nëse nuk keni njohuri të mjaftueshme se si të ndihmoni një person...

Qëndro me ne

49,664FansaPëlqeje
2,755NdjekësitNdjek
317AbonentëAbonohu

Më të lexuarat