17 Kartvizita që Janë aq të Bukura Saqë Emrat e Pronarëve Nuk Kanë Rëndësi

Është një art i vërtetë të krijoni një kartvizitë të lezetshme që do t'ju ndihmojë të dalloheni në një mjedis konkurrues. Ne i admirojmë zgjidhjet...

Arsyet Pse Askush Prej Nesh Nuk Mund të Jetojë pa Kontakt Fizik

Ne kemi harruar se si të komunikojmë përmes prekjes. Sigurisht, ne u japim të tjerëve një përqafim të rastit dhe një puthje në faqe,...

20 Fotografi që Shtrojnë më Shumë Pyetje Sesa Përfundimi i “Game of Thrones”

Do ditë ne i kërkojmë trurit tonë të zgjidhë një numër të madh enigmash. Dhe disa foto janë njësoj si ato: ju tërheqin vëmendjen...

14 Shembuj që Zbulojnë Thelbin e Logjikës Mashkullore dhe Femërore

Meshkujt dhe femrat e shohin këtë botë në mënyra të ndryshme, dhe kjo është arsyeja pse ne kemi probleme për ta kuptuar njëri-tjetrin. Ne mblodhëm...

Arsyet Pse Kur Thua, “E dua njërin fëmijë më shumë se tjetrin”, Dëmton Familjen

70% e prindërve pranuan se ata e kanë trajtuar një fëmijë ndryshe nga të tjerët. Favorizmi mund të lërë shenjë që në moshë shumë...

Gjërat e Përditshme që Kanë Ngjyra të Veçanta për Një Arsye të Caktuar

Syri i njeriut është i aftë të shohë më shumë se 7 milion ngjyra. Falë faktit se ne shohim shumë ngjyra të ndryshme, ne...

Një Konsulente Imazhi Zbuloi Disa Këshilla Përpara se të Blejmë Këpucë të Reja

"Jepni një vajze këpucët e duhura dhe ajo mund të pushtojë botën," ne jemi të sigurt që e keni dëgjuar këtë më parë. Nuk...

Të Famshmit që Nuk po Shpenzojnë në Jahte dhe Diamante, Por Duke Shpëtuar Botën

Sipas statistikave, vetëm në Amerikë, 410 miliardë dollarë iu dhanë për bamirësi në vitin 2017. Në të gjithë botën, 41% e donatorëve japin para...

Sjelljet që Tregojnë se Partneri Juaj Nuk është i Sinqertë

Të gjithë kanë sekretet e tyre, por çdo marrëdhënie duhet të bazohet në besim. Ndonjëherë është e vështirë të dihet se ku të bëhet...

Ata që Udhëtojnë Shpesh Përdorin Këto Rregulla që të Mos Mbeten me Xhepa Bosh

Në vitin 2017, 27-vjeçarja Cassandra De Pecol vendosi 2 rekorde botërore: ajo u bë gruaja e parë që ka udhëtuar në të gjitha vendet...

Qëndro me ne

57,611FansaPëlqeje
3,041NdjekësitNdjek
1,290AbonentëAbonohu

Më të lexuarat