Nëse Nuk Caktoni Kufij për Fëmijën Tuaj, do ju Flasin Keq Kur të Rriten

Mungesa e rregullave zakonisht shoqërohet me lirinë dhe një fëmijëri të pakujdesshëm. Në realitet, prindërit që nuk vendosin ndonjë rregull mund të rrisin individë...

12 Rregulla Financiare që Ju Bëjnë të Pasur Nëse i Aplikoni Çdo Ditë

Të gjithë ne kemi ëndrrat tona, shumë prej të cilave shpesh kërkojnë shumë para. Pra, duhet të mësojmë t’i përdorim paratë siç duhet për...

Gabimet e Kujdesit Ndaj Fëmijëve që Çdo Prind i ka Bërë të Paktën Një...

Prindërit përpiqen t'u japin fëmijëve të tyre botën, por ndonjëherë edhe ata bëjnë gabime që mund të ndikojnë tek fëmijët e tyre për tërë...

Si ta Ndihmoni Fëmijën Tuaj t’i Përballojë Refuzimet pa e Humbur Vetbesimin

Si të rritur, e dimë se nuk mund të shmangim refuzimet. Të mëdha apo të vogla, ato janë gjithmonë diku aty dhe ne vetëm...

Rregulli i 10-Minutave për të Kapërcyer Çdolloj Mendimi Negativ

Mendimet negative mund të shterojnë energjinë tuaj, duke ju bërë të ndjeheni të dëshpëruar, të shqetësuar dhe të stresuar. Edhe në rastin më të...

Veshjet e Meshkujve që i Tërheqin Gratë…

Që në fëmijëri, na është mësuar të mos e gjykojmë një libër nga kopertina, por përshtypja jonë e parë e dikujt zakonisht bazohet gjithmonë...

Nëse je lodhur duke jetuar me paragjykimet e njerëzve, kjo këshillë është shkruar për...

Fakti i të jetuarit mes njerëzve të tjerë na ekspozon ndaj gjykimit të tyre qoftë pozitiv ose negativ: më shpesh, megjithatë, gjykimi i të...

Gratë e Forta Nuk i Dallon me Një Shikim, Por Kur ta Kuptosh, Uroj...

Çfarë e bën një femër të fortë? Kjo zonjë nuk vesh një bluzë me një parullë që thotë: Hej, unë jam një grua e fortë....

“Kur Zemërimi Rritet, Mendo Për Pasojat”/ Mësimet e Konfucit që Duhet ta Drejtojnë Jetën...

Çdo entuziast i filozofisë me siguri e njeh Konfucin dhe mësimet e tij. Ai ishte filozofi më i madh lindor i të gjitha kohërave,...

Si të Dalësh Fitimtar në “Lojën e Jetës”…/Një Këshillë që as Shoku i Ngushtë...

Më 18 Dhjetor, 1988, 25 vjet pasi shkrimet e tij ishin klasifikuar kundra regjimit sovietik, në vendlindjen, Rusi, dhe pak muaj pasi fitoi çmimin...

Qëndro me ne

69,015FansaPëlqeje
3,232NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Më të lexuarat