12 Këshilla Inteligjente që Vetëm Shoferët me Përvojë i Dinë!  

Shoferët me eksperiencë e dinë se të paturit e një makine nuk është e lehtë. Ju duhet të merreni me shumë probleme të vogla gjatë...

15 Shembuj që Vërtetojnë se Koha po na Çorodit Shumë Shpejt

Bota jonë po ndryshon me një shpejtësi të pashembullt. Vetëm 50 vjet më parë, telefonat celularë u konsideruan si sende të fantashkencës, por sot...

24 Femra të Guximshme që Kanë Vërtetuar se Flokët Gri Duken Mrekullueshëm

Shumica e njerëzve besojnë se flokët gri tek një femër janë një shenjë e bukurisë dhe moshës së venitur. Por 26 vjeçarja Martha Truslow...

8 Situata Absurde Kur Njerëzit Vendosën të Divorcohen Vërtetë

Si rregull, ne mendojmë se vetëm çështjet serioze si tradhëtia ose zënkat e vazhdueshme duhet t'i bëjnë njerëzit ta konsiderojnë divorcin. Por nganjëherë çiftet vendosin...

Të mos e çosh mundin dhe djersën dëm! Historia motivuese e një biznesmeni dhe...

Një herë jetonte një biznesmen, i cili kishte një djalë dembel, të cilit i pëlqenin vetëm dëfrimet. Biznesmeni donte që i biri të ishte punëtor...

“Për të ruajtur vendin e punës, njerëzit bëhen trupa të mbushur me frikë”/ Letra...

Ashtu si shumë shkrimtarë të tjerë të njohur, Bukowski nuk e bëri të shkruarit profesion deri vonë në jetë. Në mesin e viteve ’80, Charles...

Sapo Mori Nobelin, Kamy i Shkroi një Letër Spektakolare Njeriut që Kishte 30 Vjet...

Të pakta janë gjërat që ia ngrohin zemrën njeriut më shumë sesa dëshmimi i mënyrës sesi një qënie njerëzore shpreh mirënjohjejen dhe respektin më...

Superfuqia që na Bën të Jashtëzakonshëm: EMPATIA!

Kohët e fundit, tema e së ardhmes – dhe si do të jetë njeriu i së ardhmes – ka ngritur krye. Qindra shkencëtarë dhe futuristë...

Para se të marrësh vendime, bëja vetes këtë pyetje…/ Njeriu më i pasur në...

Klientët do të na jenë besnikë, deri kur… një konkurrent tjetër t’u ofrojë një shërbim më të mirë! Kjo është një thënie e Jeff Bezos,...

“Gjithçka që ti dëshiron, ndodhet pas murit të frikës”/ Mençuri e Thellë nga Filozofi...

Seneka (Lucius Annaeus Seneka), i quajtur zakonisht Seneka Filozofi, është një nga personalitetet më komplekse dhe më interesante të Lashtësisë. Jeta e tij qe e jashtëzakonshme...

Qëndro me ne

53,020FansaPëlqeje
2,870NdjekësitNdjek
363AbonentëAbonohu

Më të lexuarat