8 Mënyra Sesi Rrëmuja e Shtëpisë Zbulon Komplekset e Një Personi

Çfarë gjëje i kushtoni më shumë vëmendje kur vizitoni shtëpinë e mikut tuaj? Disa njerëz shikojnë dekorin dhe mobiljet, të tjerët shikojnë llojet e...

10 Truke Psikologjike që i Bëjnë Njerëzit të Fiksohen Pas Teje

Njerëzit janë qenie shoqërore. Ne e dëshirojmë ndërveprimin sepse është një sinonim i mirëqenies, argëtimit dhe mbështetjes, dhe ndërsa ka njerëz natyrisht të shoqërueshëm,...

7 Probleme Psikologjike që Duhet të Përballoni Përpara se të Bëheni me Fëmijë

Problemet psikologjike me vetëvlerësimin, karrierën dhe madje edhe midis bashkëshortëve mund të ndikojnë shumë tek një i porsalindur, sipas një studimi. Prandaj është e...

9 Koncepte që Fëmijët Duhet t’i Mësojnë për Dashurinë

Përrallat pikturojnë një version shumëngjyrësh për atë se çfarë është dashuria, dhe kjo është arsyeja pse është në dorën tonë që t'i mësojmë fëmijët tanë...

10 Cilësitë që ju Duhen për ta Quajtur Veten të Pjekur

Puberteti ose arritja e moshës ligjore nuk ju bën automatikisht të pjekur. Disa njerëz rriten fizikisht por emocionalisht, ata kanë ende një rrugë të...

Pse Burrat që Nuk e Prekin Belin e Grave Meritojnë Respekt të Veçantë

Gratë në mbarë botën rregullisht duhet të merren me ndërveprime fizike të pa dëshiruara dhe është shumë e zakonshme që gratë të preken nga...

7 Hapa si të Silleni me një Fëmijë që Kthen Fjalë

Fëmija juaj ka qenë gjithmonë një person engjëll, por papritmas ju keni filluar të vini re se ka pasur një avari në komunikim. Fëmijët...

13 Gjërat që Një Mashkull Nuk ia Rrëfen Kurrë Një Femre

Thuhet se çdo grua është një puzzle i pakuptueshëm. Po për burrat? Ata gjithashtu kanë të panjohura që as nuk na shkojnë në mendje. Ja...

Një Metodë e Thjeshtë për t’ua Hequr Llastimin e Kotë Fëmijëve

Fëmijët jenë fëmijë dhe ndonjëherë, ata zemërohen. Sipas Qendrës së Studimit të Fëmijëve të Mjekësisë në Yale, është mirë që një fëmijë më i...

19 Fakte që Shpjegojnë Pse Disa Çifte Ndahen dhe të Tjerë Festojnë 30 Vjet...

Shumë njerëz janë të informuar tashmë mbi statistikën famëkeqe: 50% e martesave përfundojnë në divorc. Por psikologët pohojnë se nuk ka pse të jetë...

Qëndro me ne

70,977FansaPëlqeje
3,232NdjekësitNdjek
1,420AbonentëAbonohu

Më të lexuarat