Ekspertët Zbuluan 20 Vendet me Gratë më të Bukura në Botë

Si mund ta zbuloni se cili shtet ka femra më të bukura në krahasim me vendet e tjera?

Missosology.com gjeti përgjigjen për këtë pyetje. Ata analizuan paraqitjet më të bukura të vitit 2018 dhe identifikuan vendet e pjesëmarrëseve që u bënë fituese më shpesh se femrat e vendeve të tjera.

Në këtë artikull, ju do të gjeni listën e vendeve që janë krenarë që kanë gratë më të bukura në botë.

Një paralajmërim nga ne: përqëndrimi i bukurisë në këtë artikull është tejet i lartë.

Hollanda

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Miss Nederland (@missnederland) in data:

Austria

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Miss Kärnten 2018 ✨ (@johanna_katharina97) in data:

Bjellorusi

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Maria Vasilevich (@by_vasilevich) in data:

Xhamajka

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Kadijah Robinson (@myssrob) in data:

Australia

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Francesca Hung (@francesca.hung) in data:

Brazil

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mayra Dias (@mayraadiias) in data:

Polonia

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da MISS POLONIA 2018 ♛ 𝙿𝚘𝚕𝚊𝚗𝚍 🇵🇱 (@milena.sadowska) in data:

Japonia

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Official 加藤ゆうみ (@yuumi_kato) in data:

Rumania

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da 👑 MIss România 2018 👑 (@valeria_vornicescu) in data:

Nepali

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Shrinkhala Khatiwada (@shrinkhala_) in data:

SHBA

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Sarah Rose Summers (@sarahrosesummers) in data:

Kolumbia

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Gabriela Tafur (@gabrielatafur) in data:

Indonezia

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Sonia Fergina Citra (@soniafergina) in data:

Porto Riko

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Miss Universe Puerto Rico (@missuniversepuertorico) in data:

Tajlanda

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Ning Sophida (@ningsophidaa) in data:

Vietnami

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Trần Tiểu Vy (@trantieuvy_20) in data:

Republika e Afrikës së Jugut

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Tamaryn Green (@tamaryngreen) in data:

Meksika

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Andrea Toscano (@andreatoscanno) in data:

Filipine

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Catriona Gray (@catriona_gray) in data:

Venezuela

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Isabella Rodriguez (@isabellarodriguez22) in data:

A jeni dakord me këtë listë? Ndani mendimin tuaj në komentet e mëposhtme.