6 Shenja që Tregojnë se Niveli i Vitaminës D është Poshtë

Rreth 1 miliard njerëz në mbarë botën vlerësohet se kanë mungesë të vitaminës D. Numri është masiv dhe kjo mungesë mund të çojë në shumë...

10 Mënyra për të Hequr Kallot në Duar dhe Këmbë në Kushte Shtëpie

Kallot janë pjesë të lëkurës së trashë të shkaktuar nga fërkimi dhe ato mund të jenë një dhimbje e vërtetë. Ato ndodhin shpesh në duar...

8 Këshilla për të Qetësuar një Qafë të Ngurtë

Një qafë e ngurtësuar është një problem i zakonshëm në shoqërinë moderne. Hulumtimet thonë se më shumë se 17% e grave dhe më shumë se...

6 Arsye Pse Myku Krijohet edhe në Shtëpinë më Perfekte

Myku është një fenomen jashtëzakonisht i pakëndshëm në shtëpi. Është shumë i dëmshëm për shëndetin dhe mund të shkaktojë shfaqjen e infeksioneve të frymëmarrjes dhe...

11 Gabime Grimi që në Vend të Bukurisë, të Bëjnë më të Moshuar Sesa...

Grimi ndihmon për të rritur atraktivitetin tonë dhe për të mbuluar papërsosmëritë. Për ta bërë këtë, ai duhet të aplikohet në mënyrë korrekte, si dhe...

Nëse Nuk i Ndryshoni Këto 4 Sjellje Harrojeni Humbjen e Peshës

A jeni e dhënë shumë pas disa ushqimeve, kapërceni vaktet, hapni frigoriferin gjatë natës dhe më pas e ndëshkoni veten pse nuk keni humbur...

7 Gabime të Përditshme që i Largojnë Ndriçimin dhe Shtojnë Rrudhat Lëkurës Tuaj

Ndonjëherë, duket se për ta bërë lëkurën tuaj të butë dhe ndriçojë përsëri, keni nevojë për një shumë të marramendëse parash dhe proçedura të...

7 Ndryshime të Thjeshta që ju Heqin 10 Vite Moshë

Koha fluturon, por ne mund ta kthejmë atë nëse ndjekim rrugën e duhur. Rezulton se është mjaft e lehtë të dukesh i ri edhe pa...

8 Rregullat e Sjelljes me Edukatë që çdo Zonjë Duhet t’i Respektojë

Rregullat e mirësjelljes janë mjaft të thjeshta nëse provoni t'i zbatoni ato. Çdokush mund t'i mësojë e t'i respektojë këto rregulla. Ne do të përshkruajmë...

3 Burimet më të Mira të Kolagjenit, që ju Sjellin Bukuri dhe Moshë të...

Nuk është më vetëm për rrudhat. Trendi i kolagjenit është përhapur nga ndërhyrjet kozmetike te produktet që shihni çdo ditë në raftet e dyqaneve ushqimore...

Më të lexuarat