Pse Japonezët Nuk Mbajnë Ujë në Tryezë Kur Ulen për të Ngrënë

Nëse shkoni në një restorant në një vend perëndimor, ka të ngjarë të merrni një gotë të madhe uji me akull dhe feta limoni,...

13 Gjëra të Përditshme që do ta Bëjnë Lidhjen Tuaj më të Fortë se...

Hulumtimet tregojnë se zakonet e thjeshta si qëndrimi në kontakt gjatë ditës dhe të shkuarit në shtrat në të njëjtën kohë mund të ndihmojnë...

Çfarë Ndodh me Trupin Tuaj Nëse Vishni Taka të Larta Çdo Ditë

Veshja e takave të larta ju bën të qëndroni më gjatë dhe të ndiheni më të bukura, sipas ekspertëve. Por nuk duhet të harroni...

15 Gabime të Zakonshme që Bëjmë Kur Lajmë Rrobat

Gjëja e parë që duhet të bëni për të mbajtur rrobat tuaja si të reja dhe të bukura është të mësoni se si t'i...

Pse gjithnjë e më shumë çifte po zgjedhin “Të jetojnë të ndarë…”

Ekziston një trend në rritje i një fenomeni shoqëror të njohur, ku çiftet, të martuar ose të pamartuar, zgjedhin të jetojnë veçmas. Arsyet për...

7 Shenja që Flokët Tuaj po Ju Luten të Mos i Lani aq Shpesh

Disa prej nesh nuk mund të lejojnë që të kalojë një ditë e vetme pa larë flokët dhe disa njerëz me fat mund të...

10 Këshilla si të Shpëtoni nga një Dhimbje Koke Ndërsa Punoni në Kompjuter

Një fakt që mbase nuk e dini - dhimbjet e kokës mund të trashëgohen. Kjo do të thotë që nëse njëri nga prindërit tuaj...

Çfarë Ndodh me Flokët Tuaj Nëse i Kapni Bisht Shumë Shpesh

Kapja e flokëve bisht ndonjëherë është modeli më i lehtë dhe më praktik. Mund ta mbani në shtëpi, me pizhame, me miqtë me një veshje...

12 Gabime me Rregullat e Mirësjelljes që Nuk i Kanë Hije Askujt

Ka shumë raste kur ne e pyesim veten pse i bëjmë gjërat sipas një mënyre të caktuar, dhe zakonisht, ka një arsye shumë racionale...

14 Këshilla të Dekorimit të Shtëpisë që Duken në Modë, Por Janë Plotësisht të...

Në botën moderne, tendencat ndryshojnë me një ritëm të furishëm. Falë mediave sociale, blogjeve, revistave dhe televizionit, lajmet që shfaqen sot bëhen jashtëzakonisht të...

Më të lexuarat