8 Teknika Ekspertësh që të Bëjnë Shofere të Aftë

Nuk është e vështirë të drejtosh një makinë. Por nëse bëni disa përpjekje për të përmirësuar aftësitë tuaja në drejtim, do të habiteni se...

9 Veprime që Menduam se ishin të Mira, Por Jo!

Kur ishim fëmijë, prindërit tanë na mësuan të pastrojmë dhëmbët pas ngrënies, të mos të ulemi para ekranit të kompjuterit për një kohë të...

7 Këshillat e një Nënë Dembele që Prindërit në Mbarë Botën i Janë Mirënjohës

Anna Bykova është një mama dembele. Dhe nuk ka turp ta pranoje këtë. Për më tepër, psikologia dhe autorja e disa prej librave më...

14 Këshilla të Dekorimit të Shtëpisë që Duken në Modë, Por Janë Plotësisht të...

Në botën moderne, tendencat ndryshojnë me një ritëm të furishëm. Falë mediave sociale, blogjeve, revistave dhe televizionit, lajmet që shfaqen sot bëhen jashtëzakonisht të...

12 Gjetje për t’i Hequr edhe Njollat më Kokëforta nga Rrobat Tuaja

Njollat e pashërueshme prishin rrobat tona të preferuara, duke na detyruar t'i transportojmë ato në grumbullin e plehrave. Hedhja e një fustani të bukur, xhinseve...

Gjërat që Nuk Duhet t’i Bëjmë sa Për t’u Mburrur

Për t'u pëlqyer dhe pranuar nga shoqëria, ne shpesh përpiqemi të tregojmë se jemi të përsosur. Por është e rëndësishme të dini se askush...

9 Gjëra që Bëhen me Smartfon e që Shumica e Përdoruesve Nuk i Dinë!

Telefonat e mençur kanë hyrë në jetën tonë me një ritëm kaq të shpejtë sa jo të gjithë kanë kohë për të zbuluar atë...

5 Këshilla Veshjesh që Rrisin Shanset për të Fituar një Vend Pune

Sipas statistikave, një intervistues merr vendimin të punësojë një kandidat në 30 sekondat e para të bisedës së tyre. Ata mund të vlerësojnë sjelljet...

Pse Jemi Kaq Dorëlëshuar për Gjëra Luksi, dhe Kurnacë në Jetën e Përditshme

Sipas një studimi, njerëzit mesatarisht lënë më shumë se 20% bakshishe në restorante. Në të njëjtën kohë, pothuajse askush nuk e refuzon kusurin e...

12 Gjëra që Bëni Mirë t’i Shmangni Nëse Dëshironi të Bëni Para

Bernard Shaw dikur pati thënë se kjo botë është përplot me idhuj që nuk duan të punojnë dhe thjesht duan të fitojnë para, ndërsa...

Më të lexuarat