16 Gra mbi 50 vjeç, të cilat kanë vendosur të mos plaken kurrë

© Grece Ghanem / instagram

Heroinat e artikullit tonë i bashkon fakti se të gjitha janë gra të bukura dhe duken shumë më të reja se vitet e tyre.

Duke i parë, bindeni edhe një herë se mosha është vërtet vetëm një numër. Dhe jo vetëm procedurat moderne të bukurisë kanë një efekt rinovues, por edhe shkëlqim në sy dhe dashuri për jetën.

Jemi frymëzuar nga fotot e grave mbi 50 vjeç, të cilat i dinë qartë adresat e vendeve ku buron eliksiri i rinisë së përjetshme.

Jacqueline Berrido Pisano, 50 vjeç

© Žaklina Pisano / instagram , © Žaklina Pisano / instagram

Biznesmene dhe blogere mode nga Italia. Jacqueline, e cila ka 2 mbesa, është shpallur gjyshja më e bukur në botë nga edicioni anglez i The Sun.

Bibi Horst, 55 vjeç

© schokoladenjahre / instagram , © schokoladenjahre / instagram

Blogerja gjermane nga Mynihu. Bibi drejton faqen Schokoladenjahre, ku flet për kozmetikën kundër plakjes dhe stilin.

Gris Ghanem, 54 vjeç

© Grece Ghanem / instagram , © Grece Ghanem / instagram

Kolumniste dhe fotografe e modës me qendër në Montreal. Bashkëpunon me markën Zara, duke demonstruar imazhe të stilit të rrugës në veshjet e kësaj marke.

Yolanda Hadid, 55 vjeç

© yolanda.hadid / instagram , © Jack Shea / Starshots / Broadimage / East News

Ish modelja, nëna e modeleve të famshme Bella dhe Gigi Hadid.

Sati Spivakova, 57 vjeç

© Sati Spivakova / instagram , © East News

Aktorja ruse, prezantuesja televizive, gruaja e dirigjentit dhe violinistit të famshëm Vladimir Spivakov.

Carol Alt, 58

© Carol Alt / instagram , © Jonas Gustavsson / Sipa USA / East News

Modelja dhe aktorja amerikane e modës. Në biznesin e modelingut që nga viti 1980. Shfaqet ende në pasarela.

Ines de la Fressange, 62 vjeç

© FRANCOIS GUILLOT / AFP / East News , © Zabulon Laurent / ABACA / Abaca / East News

Dizajnere dhe modele franceze. Në podium që në moshën 17-vjeçare.

Kris Jenner, 63 vjeç

© Gilbert Flores/Broadimage / Broad Image / East News , © LISA O’CONNOR / AFP / East News

Sipërmarrëse dhe producente amerikane, ylli i reality show-t televiziv Keeping Up with the Kardashians. Kris ka 6 fëmijë, mes të cilëve motrat e famshme Kim, Kourtney dhe Khloe Kardashian, si dhe Kendall dhe Kylie Jenner.

Tatyana Neklyudova, 63 vjeç

© t.neklyudova / instagram , © t.neklyudova / instagram

Në të kaluarën, një inxhiniere dhe tani një nga modelet më të kërkuara në moshë në Rusi. Ajo e filloi karrierën e saj në biznesin e modelingut në moshën 59-vjeçare, kur aksidentalisht u fut në turmën e filmit “Matilda”, ku ra në sy dhe fotoja e saj u dërgua në agjencinë Oldushka.

Melissa, 64 vjeç

© msmelissa55 / instagram , © msmelissa55 / instagram

Melissa drejtonte një blog të vogël bukurie, Melissa55, që nuk u bë shumë i popullarizuar derisa një nga ndjekësit e saj e pyeti gruan sa vjeç ishte. Siç doli, ajo është 60 vjeç dhe tashmë ka 7 nipër e mbesa. Që atëherë, trafiku i faqeve të Melisës është rritur, sepse shumë njerëz duan të dinë sekretet e saj të rinisë.

Yasmina Rossi, 64 vjeç

© yasmina.rossi / instagram , © yasmina.rossi / instagram

Modelja dhe aktorja që filloi karrierën e saj vetëm në moshën 40-vjeçare: para kësaj, gruaja ishte e angazhuar në rritjen e fëmijëve. Yasmina është fytyra e fushatave reklamuese të Marks & Spencer, dhe gjithashtu bashkëpunon me markat Yves Saint Laurent, Hermes, Jil Sander dhe të tjerë.

May Musk, 71 vjeç

© ANGELA WEISS / AFP / East News

Modelja kanadeze-afrikane e jugut, nëna e inxhinierit dhe sipërmarrësit të famshëm Elon Musk.

Karriera e saj filloi në vitin 1969 pasi fitoi konkursin Miss Afrika e Jugut dhe vazhdon edhe sot e kësaj dite.

Carmen Dell’Orefice, 88 vjeç

© BEImages / Gregory Pace / East News

Një modele amerikane e renditur në librin e rekordeve Guinness si përfaqësuesja e këtij profesioni me karrierën më të gjatë në podium. Carmen dhe pas 80 vjetorit vazhdoi të merrte pjesë në shfaqje dhe të xhironte për fushata reklamuese.

Daphne Self, 91 vjeç

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daphne Selfe (@daphneselfe)


Modelja më e vjetër britanike e modës. Pati një pushim të gjatë në karrierën e saj të modelingut, lidhur me martesën dhe lindjen e tre fëmijëve.

Dhe vetëm pas vdekjes së burrit të saj, kur ajo ishte tashmë 70 vjeç, Daphne u kthye në punë. Ajo vazhdon të shfaqet për revista dhe fushata reklamuese dhe shpreson të jetojë dhe të punojë deri në moshën 100-vjeçare.