23 Metoda Brilante që e Ndryshojnë Jetën Tuaj si Prind

Fëmijët na bëjnë të lumtur. Por ata gjithashtu e bëjnë shtëpinë rrëmujë duke ju bërë të ndiheni sikur në vend të kësaj mund të bënit shumë gjera të tjera.

Por prindërit krijues nga e gjithë bota nuk i pranojnë këto vështirësi dhe vazhdojnë të punojnë me mënyra të reja për të përmirësuar jetën e tyre …

Ne vendosëm të krijojmë një listë të mëtodave më të mira të prindërimit që do t’u lehtësojnë paksa jetesën.

Koha e shpikjes

© blogspot

Pikë për prindin!

© kekembas17 / reddit

“Bashkëshorti im dhe unë jemi ekspertë të fitnesit. Kur fëmijët tanë nuk sillen mirë, ne nuk u japim dënim atyre që të shkojnë në dhomë ose të qëndrojnë në qoshe. Ne i bëjmë ato të ngjiten. Kjo i mban ata në formë dhe në territorin e tyre.”

© thecreatedhome

Një skarë e sigurt!

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da LadBaby (@ladbabyofficial) in data:

Përdorni një perde të lirë dushi për të bërë një pishinë të vogël për fëmijët në plazh.

© thenextlvl / reddit

Mbusheni pjatalarësen me lodra që janë plastike ose gome. Shtoni në 1,5 gote uthull dhe lajini!

© WaterLibertyRC / twitter

Pritni copëza nga sfungjeri i pishinës dhe përdorini si amortizatorë për dyert në mënyrë që fëmijëve të mos u vriten gishtat në cep të derës.

© MoJeffreys / reddit

Nëse fëmija juaj ecën me rrethore, përdorni sfungjerë nga pishina si amortizatorë për të ruajtur muret dhe kyçet e këmbëve.

© roswellc / reddit

Gota e suflesë (për të cilat mund të kërkoni në një restorant disa ekstra) mund t’i ruajë shumë mirë biberonët.

© cynditha.blogspot.com

Bëjeni pazarin e këpucëve sa më të lehtë që të jetë e mundur!

© abeautifulruckus.com

Vendosni ngjitës në pjesën e poshtme të këpucës së fëmijës që të mos ketë rrëshqitje.

© prettyprudent.com

Dilni për pazar vetëm me fëmijën por nuk ju mbajnë më duart? Thjesht vendosni 2 grepa karabineri në karrocën tuaj dhe ju mund të varni një shportën e pazarit.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da aa (@angela_mae) in data:

Ky është një aktivitet që bën shumë rrëmujë por është shumë argëtues: vendosni qese boje në një fletë të bardhë dhe më pas mbulojeni me copa pambuku. Jepni fëmijës një çekiç lodër dhe lëreni të zbulojë shpërthimet e ngjyrave!

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mommy Hacks (@mommyhacksofficial) in data:

Përdorni kontejnerët e ushqimit për të mbuluar dorezat e dyerve.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mommy Hacks (@mommyhacksofficial) in data:

Kukulla juaj e vjetër mund të bëhet përsëri e bukur nëse keni pak ngjitës.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mama Rachel (@sherocksthecradle) in data:

Ja një mënyrë e shkëlqyer për të disiplinuar fëmijët tuaj.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Bumblebeez Early Care (@bumblebeez_early_care) in data:

Ju mund të ndërtoni një kështjellë dëbore duke përdorur enë plastike ushqimi për të bërë “tulla”.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Michelle Carvalho (@michelle_ssb1) in data:

Nëse vajza juaj dëshiron tonet tuaja të syve, hiqini ato dhe hidhni brenda pak manikyr duke i ofruar asaj një sërë ngjyrash të ndryshme.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Brittney Gray (@brittneywgray) in data:

Përdorni një grirës për të prerë perimet dhe vendosini ato në frigorifer për disa orë. Fëmijët do të hanë çdo gjë që duket si akullore.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Desiree Abecassis (@desireehealth) in data:

Mbroni mobiljet ose sediljet e reja të makinave nga derdhjet duke futur me kokë poshtë një kallam të zbukuruar në një mbajtëse me një kapak.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da KidzStuff (@kidzstuff_products) in data:

Krijoni kutinë tuaj të ndihmës së shpejtë për foshnjen gjatë udhëtimeve.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mommy Hacks (@mommyhacksofficial) in data:

Ja një projekt arti për fëmijë. Do ju duhet: letër, tigan ëmbëlsire ose kupa të vogla, bojë e shlyeshme, copa pambuku, kapëse robash prej druri.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mommy Hacks (@mommyhacksofficial) in data:

A po i himbisni gjithmonë këpucët, dorashkat, kapelet apo aksesorë të tjerë të vegjël? Përdorni një varëse ose ose kapëset e perdeve për t’i gjetur ato me lehtësi dhe për t’i sistemuar nëpër vende.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Mommy Hacks (@mommyhacksofficial) in data:

Cilat truket prindërore e njihni dhe përdorni?