Gjestet me Trup që Tregojnë se Ai është Totalisht i Dhënë pas Jush

Si çdo gjë tjetër në këtë botë, epoka e teknologjisë moderne ka edhe avantazhet dhe disavantazhet e saj. Pasi kemi zhvendosur pjesën më të madhe të komunikimit tonë në internet, ne do të kemi mungesë të aftësisë për të lexuar ndjenjat e vërteta të njerëzve, si dhe për t’i shprehur ato ndjenja, veçanërisht kur bëhet fjalë për dashurinë.

Lajmi i mirë është se gjestet tona mund të thonë shumë për ne ndërsa aftësia për të lexuar sinjalet e trupit mund të hapë perde drejt së vërtetës.

Ne e pranojmë se njohja e ndjenjave të dikujt është shpesh një enigmë e vërtetë, kështu që ne kemi mbledhur një sërë shenjash të trupit që mund t’ju ndihmojnë të mësoni ndjenjat e vërteta të një njeriu pa thënë asnjë fjalë.

Ngritja e vetullave

© Gregg DeGuire / Getty Images

A i ngre vetullat sa herë që të sheh? Nëse ai ju pëlqen, pëlqen gjithçka që sheh dhe dëgjon nga ju dhe në mënyrë të nënvetëdijshme dëshiron më shumë nga ju. Kjo është arsyeja përse ai hap sytë e tij më gjerësisht dhe si rezultat, edhe vetullat e tij ngrihen gjithashtu.

Duart e djersitura

Duart e djersitura mund të jenë një shenjë që ai ndjen nxehtë ose se është nervoz kur jeni përreth. Ai mund të ketë frikë të bëjë një veprim të gabuar dhe të prishë gjithçka ose të thotë diçka të gabuar gjithashtu se mund t’ju frikësojë. E gjithë kjo çon në një nivel të rritur nervozizmi dhe si rezultat, duar të djersitura.

Përkulet drejt jush

© The Office / NBC

Megjithëse kjo mund të jetë një shenjë e dukshme, do të thotë shumë. Situata është e ndryshme kur po kaloni kohë në një bar të zhurmshëm ose të mbushur me njerëz, por nëse ai ju dëgjon në mënyrë të përkryer dhe përsëri e përkul trupin e tij drejt jush, do të thotë që ai dëshiron të dëgjojë gjithçka që ju thoni dhe të mos humbë as edhe një fjalë.

Shtyp pëllëmbën tuaj

Nëse e vini re atë duke shtypur pëllëmbën tuaj kundër të tijës, kjo tregon dëshirën e tij të brendshme për t’u lidhur me ju edhe më shumë. Gishtat e bashkuar të duarve kanë të njëjtin kuptim.

Përhapja e këmbëve

© Denette Nathan/CP/ABACA/EAST NEWS

Ky gjest mund të jetë një shenjë besimi (ose sjellje e keqe). Ky pozicion është i zakonshëm për burrat dhe duke u ulur në këtë mënyrë, ai tregon besimin e tij ndaj jush me kushtin që ai të mos ju bëjë të ndjeheni jo rehat. Pse do ta bënte nëse nuk do të interesohej për ju?

Frymëmarrje të thella

A merr frymë thellë sa herë që ju e shihni? Arsyeja jo vetëm që fshihet në nevojën e tij për të marrë më shumë oksigjen, por është gjithashtu në dëshirën e tij që gjoksi i tij të duket më i madh dhe barku i tij më i vogël. Ai përpiqet në mënyrë të nënvetëdijshme të duket tërheqës për ju sepse ai tashmë është i dhënë pas jush.

Kontakti me sy

© Out of Sight / Universal Pictures

Nëse po kaloni kohë përreth njerëzve të tjerë dhe e kapni atë duke ju shikuar kur shikoni drejt tij, kjo është një shenjë e vërtetë që ai është i interesuar për ju. Djemtë më të guximshëm nuk ndjehen të turpshëm për mbajtjen e kontakteve të gjata me sy – ata më modestët mund t’ju shikojnë sa herë që kaloni pranë ose ju japin shikim të fshehtë.

Për më tepër, njerëzit kanë tendencë të shikojnë personin që u pëlqen kur ata janë duke qeshur; kështu që kontrolloni se kush po ju shikon kë herën tjetër kur dëgjohet një e qeshur së bashku dhe nëse jeni ju, gëzohuni!

Prekja e kravatës së tij

Kjo është një tjetër shenjë e nervozizmit të tij kur jeni rreth e rrotull. Shumë njerëz tërheqin diçka në duart e tyre sa herë që ndjehen nervoz dhe e njëjta gjë ndodh me të. Megjithatë, pasi ai nuk dëshiron që ju ta vini re këtë, ai përpiqet ta bëjë atë më pak të qartë.

Buzëqeshje origjinale

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Michael Ronda (@michaelronda) in data:

Meshkujt kanë tendencë të kenë më shumë buzëqeshje të përmbajtura ndërsa rriten por kalimi i kohës me një person që pëlqen i bën buzëqeshjet e tyre më origjinale. Përveç shfaqjes së dhëmbëve të tyre të përparëm, shenja të tilla si sy të rrudhosur dhe rrudha në ballë mund të nënkuptojnë se po e prekni atë në një mënyrë të mirë.

Zëri i tij ndryshon

Nëse toni i zërit të tij ndryshon duke u bërë më i ëmbël dhe më i butë kur ai ju drejtohet juve, mund të jeni i sigurt që jeni në listën e tij. Ai gjithashtu mund të fillojë të flasë më ngadalë kur komunikon me ju gjë që është për shkak se ai ndjehet i qetë.

Ecën pranë jush

© The Notebook / New Line Cinema

Duke ecur 2 hapa përpara jush tregon qartë se ai është më shumë i interesuar për personalitetin e tij sesa tuajin. Në të kundërt, ecja pranë jush tregon interesin e tij për personalitetin tuaj si dhe komunikimin e ndërsjellë. Përjashtimi i vetëm nga ecja përpara jush është kur të shëtisni nëpër një vend të mbushur me njerëz ose edhe në një vend të rrezikshëm.

Trajtimi i sendeve tuaja me respekt

Kushtojini vëmendje mënyrës sesi ai trajton pasuritë tuaja – a jua hedh pallton apo jua jep në dorë? Shuma e respektit që ai i jep sendeve tuaja tregon sasinë e respektit që ai ka për ju. Edhe nëse ai ju trajton si një mbretëreshë por nuk i trajton gjërat tuaja në të njëjtën mënyrë, kjo tregon për ndjenjat e tij jo origjinale dhe anasjelltas.

Prekje aksidentale

 

Nëse ai nuk mund të ndalojë së prekuri rastësisht dhe pa dashje, ose nëse ai vazhdimisht ju godet këmbët nën tryezë, kjo tregon dëshirën e tij të brendshme për të qenë më afër jush. Në thelb, ne përpiqemi të qëndrojmë larg njerëzve kur nuk na pëlqejnë, apo jo? I njëjti parim por anasjelltas funksionon kur kemi ndjenja të ngrohta ndaj dikujt.

Pa telefon

E fundit, aftësia e tij për të mbajtur mënjanë telefonin e tij dhe të mos reagojë ndaj çdo mesazhi që ai merr jo vetëm që tregon respektin e tij për ju, por edhe interesin e tij për ju. E gjithë bota mund të presë për sa kohë që jeni pranë tij.

Ndarja e buzëve

© AP/East News © maximon / MEGA/Mega Agency/East News

Tashmë e dini që e gjithë shprehja e tij e fytyrës ndryshon kur ai ju sheh por nëse ende keni dyshime, kontrolloni buzët e tij. Ai mund t’i ndajë ata menjëherë kur të sheh ty ose mund t’i marrë njëfarë kohe, por në çdo rast, ai do ta bëjë atë për shkak të ndjenjave të tij të ngrohta për ju.