12 Rregullat e Veshjes me Rroba të Zeza që të Japin Bukuri

©shadrintseva_tv/instagram

Emri im është Polina dhe më pëlqen të vesh rroba të zeza. Janë të përshtatshme në çdo situatë, duket elegante dhe fshehin me magji çdo kile të tepërt.

Problemi është se nganjëherë pamja totale e zezë mund të duket depresive ose e mërzitshme dhe shton moshën. Dhe për të parandaluar që kjo të ndodhë, duhet t’i përmbaheni rregullave të thjeshta që çdo vajzë mund t’i zbatojë lehtësisht.

Unë testova parimet themelore që duhet të ndiqen kur krijoni një pamje me një veshje të zezë, përdorur të gjithë përmbajtjen e zezë të dollapit dhe një fotografe për të ndihmuar.

Kombinoni tekstura të ndryshme

©shadrintseva_tv/instagram

E zeza totale do të duket e mërzitshme nëse përbëhet tërësisht nga pambuku, lëkura, kadifeja etj. Kombinimi i pëlhurave dhe tekstileve të ndryshme duket shumë më mirë. Gjithashtu, rrobat me dekor të zi në formën e endjeve, leshit dhe thekëve përshtaten organikisht në pamjen totale të zezë. Preferohen materiale natyrore: sintetika mund të zvogëlojë koston e imazhit.

Lini zona të hapura të trupit

©shadrintseva_tv/instagram

Për të shtuar lehtësi në imazh, duhet të lini disa pjesë të trupit të hapura. Ka shumë mundësi: dekolte të ndryshme, gjatësi mini ose midi, vrima në xhinse, si dhe mëngë 3/4 dhe më të shkurtra. Sidoqoftë, është e rëndësishme të vëreni masën. Shkuarja shumë larg me këtë teknikë është një shenjë e mungesës së shijes.

Mbajeni ngjyrën larg fytyrës

©shadrintseva_tv/instagram

Rrobat e zeza mund të fshehin papërsosmëritë e dukshme të lëkurës: mjekër të dyfishtë, rrudha, rrathë të errët nën sy. Dhe kështu do t’i shtohen 10 vjet moshës aktuale. Prandaj, është më mirë të shmangni shamitë e errëta, kapelet dhe palltot me qafë të lartë. Është më mirë t’i jepni përparësi pjesës së sipërme me një dekolte dhe shpatulla të hapura, të cilat do të tjetërsojnë vizualisht të zezën nga fytyra, dhe papërsosmëritë nuk do të vërehen.

Shtoni sofistikim në veshjen tuaj me pëlhura të tejdukshme

©shadrintseva_tv/instagram

Është më mirë të holloni veshjen totale të zezë me qepje të tejdukshme. Veshjet dhe bluzat me elemente rrjetë apo dantelle do të duken harmonike. Triko me një fantazi ose model gjeometrik do të jetë një shtesë shumë e ftohtë për veshjen tuaj.

Eksperimentoni me stilin

©shadrintseva_tv/instagram

Pamja totale e zezë nuk do të duket kurrë e mërzitshme nëse vishni rroba komplekse të prera. Detaje të tilla si një jakë e pazakontë, thekë, copa të ndryshme, xhepa voluminozë, prerje asimetrike do ta bëjnë pamjen tuaj interesante dhe magjepsëse.

Shtoni gri

©shadrintseva_tv/instagram

Për të lehtësuar pamjen, mund të shtoni rroba gri për sfond. Në përgjithësi veshja do të dalë më e butë. Kjo do t’ju ndihmojë të ndiheni më rehat, pasi pamja nuk do të jetë aq “gotike”. Një bluzë, këmishë ose golf mund të marrë rolin e një theksi gri.

Përdorni këpucë të pazakonta

©shadrintseva_tv/instagram

Një veshje e zezë është sfondi perfekt për të treguar diçka të veçantë. Për shembull, këpucët. Modelet e jashtëzakonshme do të dekorojnë veshjen, dhe me siguri do të kujtohen nga të tjerët. Ndonjëherë, për një ansambël të suksesshëm, thjesht duhet të luani me materiale dhe stil: nëse fundi ose pantallonat janë mat, atëherë këpucët duhet të jenë material tjetër, dhe anasjelltas. Dhe nganjëherë keni nevojë për një lëvizje plotësisht të papritur, për shembull, këpucë sportive me një veshje klasike. Këpucët me takë të pazakontë, majë metalike, dekor dhe prerje do ta sjellin imazhin në pamje të parë.

Detajoni veshjen me aksesorë të ndryshëm

©shadrintseva_tv/instagram

Koncepti i së zezës totale nuk do të ndryshojë nëse një theks i ngjyrës së ndritshme shfaqet në imazh. Duhet të jetë një aksesor – rrip, çantë, shall, këpucë ose bizhuteri.

Përdorni grim

©shadrintseva_tv/instagram

E zeza është një ngjyrë shumë aktive, dhe një nga rreziqet e një pamje total të zezë është të humbasësh fytyrën. Prandaj, edhe nëse nuk përdorni kozmetikë, duhet të paktën të theksoni buzët me buzëkuq dhe të siguroni një çehre të barabartë. Përndryshe, ngjyra e zezë do të bëjë punën e saj dhe në vend të një imazhi të hollë, ju do të merrni një të zbehtë pa shprehje. Meqë ra fjala, është më mirë ta bëni përbërjen e syve diskrete.

Mos harroni për bizhuteritë

©shadrintseva_tv/instagram

Çdo pamje e zezë totale do të përfitojë vetëm nga përdorimi i bizhuterive elegante. Një orë me një byzylyk metali ose një çopë lëkure është një shtesë e shkëlqyeshme për pamjen tuaj. Është më mirë të zgjidhni bizhuteri të mëdha, të ndritshme, madje edhe neoni: ato do të bëhen një tipar i ftohtë i veshjes.

Eksperimentoni me proporcione

©shadrintseva_tv/instagram

Kthimi i një veshje të zezë nga një veshje e rastësishme në një veshje të guximshme dhe moderne është i lehtë: thjesht luani me stilin e gjërave dhe shtoni rroba të mëdha. Sidoqoftë, duhet të kihet parasysh se proporcionet duhet të jenë të ekuilibruara. Në një veshje, duhet të kombinoni veshjet voluminoze dhe të ngushta. Është më mirë nëse ekziston vetëm një aksesor i madh.

Jepini përparësi getave të ngushta

©shadrintseva_tv/instagram

Stilistët rekomandojnë të braktisni getat transparente monokromatike në pamjen e përditshme totalisht të zezë.