20 Burra Treguan Çfarë u Duket Tërheqëse tek Gratë

© savanevich / Depositphotos

Karakteristikat e pamjes na bëjnë vërtet tërheqës. Trupi i dikujt është i mbuluar me një shpërndarje të tipare, të tjerët kanë një nishan flirtues mbi buzët e tyre, dhe të tjerët, duke buzëqeshur, rrudhin hundën e tyre të prerë.

Janë këto tipare që më së shpeshti tërheqin vëmendjen e seksit të kundërt. Ajo që ne i konsiderojmë si të metat tona shpesh admirohen nga të tjerët, sepse trupat e njeriut janë plotësisht të bukur.

Burrat ndanë mendimet e tyre në internet për atë që ata e shohin tërheqëse në seksin e kundërt dhe ne do t’ju tregojmë disa përgjigje.

Flokët! Era që fryn nëpër flokët e ndritura të vajzës është një pamje prej një milion dollarësh. Duket se çdo burrë ka një nevojë ta kalojë ngadalë një tufë flokësh pas veshit të të dashurës së tij, ndërsa ajo bie në gjumë mbi shpatullën e tij. © Sahana Nagaraja / Quora

Më tërheqin vetullat e gjera dhe natyrale femërore. Sidoqoftë, vajzat i pastrojnë ato për ndonjë arsye. © izwald88 / Reddit

Nëse një vajzë ka një unazë hunde ose pika në fytyrë, ajo mund të më bëjë gjithçka dhe unë nuk do të ngre akuza. © beautifulg **** / Twitter

Po takohem me një vajzë e cila tani është rreth 30 vjeç, por ajo tashmë ka flokë gri. Më pëlqen marrëzisht. © ceedubs2 / Reddit

Strijat në trupin e vajzës duken si shkumë deti nga valët gjatë sërfit dhe kjo është e mrekullueshme, sepse i ngjan mitit të lindjes së Afërditës dhe është përgjithësisht e bukur. © yatochnoznau / Twitter

Një vajzë që më pëlqente më thirri një ditë vetëm për të biseduar. Ishte atëherë që dëgjova zërin e saj për herë të parë. Ajo më çmendi dhe gjatë gjithë bisedës buzëqesha si budalla. © Anonim / Kuora

Hunda është pak e kërrusur. Unë e lidh atë me inteligjencën e lartë. © Vladimir Nikishkov / Yandex.Q

Gjithmonë më kanë pëlqyer shumë vajzat me syze (jo syze dielli), por nuk munda të gjej një për vete. Kështu që mora syze për gruan time. Ëndrra është realizuar. ©

Një buzëqeshje modeste, e ndrojtur. Çarmatosëse. Më pëlqen kur një person buzëqesh me ndrojtje, por duket sikur dritat po i digjen në sy. © Vince Vincent / Yandex.Q

Mbaj mend një herë pashë një vajzë që e njihja, pa grim. Fytyra e saj ishte e mbuluar me pika. Ato ishin kaq të bukura! Doja të komplimentoja dhe të thoja sa e bukur është, por përkundrazi mërmërita diçka të pakuptueshme. Ajo mendoi se po tallesha me të. Pra, vajza, nëse keni pika në fytyrë, mbajini ato me krenari. © grishacat / Reddit

Natyrshmëria është ajo që është tërheqëse. Ne nuk jemi duke kërkuar mbretëresha të veshura apo grimuar në mënyrë ekstravagante. Ka një tërheqje të caktuar te vajzat e zakonshme që nuk mund ta shpjegoj me fjalë. © Gaurav Prakash / Quora

Më duket se ky është truri. Asgjë, ndoshta, nuk mund të mbajë aq shumë sa një vajzë e zgjuar, si dhe nuk ju bën të ndjeni një tërheqje të fortë. Bukuria e jashtme pa mbushjen e duhur bëhet e mërzitshme, sinqerisht. © Alexander Nikulshin / Yandex.Q

Sipas mendimit tim, puçrrat e vogla në fytyrën e një vajze e bëjnë atë më tërheqëse. © DarthLeon / Reddit

Rrathët e vegjël të errët nën sy mund të jenë befasisht tërheqës. Ata duket se i shtojnë karakter pronarit të tyre. © GentrifiedPopeyes / Reddit

Kishte një telefonatë tjetër reklamuese nga banka, dhe në vend të bezdisjes së lehtë të zakonshme, unë madje dëgjova këtë fjalim të përgatitur të një vajze operatore me një “r” të lezetshme. © Drmorro_vrn / Twitter

 

Vajzat me nishan pranë buzëve, ju jeni thjesht maksimumi. © mrkam1kadze / Twitter

Një mbresë e vogël nga fëmijëria që ka një histori. Pak shenjë në mjekër nga goditja në cepin e tryezës? Ideale! © calpaintsbirds / Reddit

Disa celulit. Nuk ka asgjë të keqe me të. Është natyrale dhe gratë duken joshëse edhe me lëkurë të pabarabartë. © Mirupafshim Tom / Reddit

Më pëlqejnë vajzat me faqet e gërmuara. Sapo shoh një buzëqeshje të tillë, këmbët më lëshohen dhe jam gati të bie si një pemë e prerë. © CNashSummer / Twitter

Shtat i ulët. Vajzat e shkurtra gjithmonë më janë dukur më të bukura. Ato janë një dashuri dhe kanë nevojë për më shumë mbrojtje. © Michal Skola / Quora

Më tërheqin vajzat me proteza. Do të doja ta shpjegoja pse, por një buzëqeshje e madhe me mbajtëse në dhëmbë është thjesht wow. © Tobelsteinyouwentfor / Reddit

 

Sytë Po, do të habiteni kur të dini se sa burra i kushtojnë vëmendje së pari shikimit të gruas, dhe jo trupit të saj. © Jay L. Faulkner / Quora

Dikush tek vajzat tërhiqet nga sytë, modeli i flokëve, figura, buzëqeshja. Besoj se gjëja kryesore është se si vajza paraqitet. Vetëbesimi i saj është ajo që padyshim nuk kalon pa u vënë re. © Nitish Chand / Quora

Unë i dua gratë. Pothuajse tek të gjitha shoh diçka që shkakton kënaqësi. Dikush ka një buzëqeshje, dikush ka flokë, vijë vetullash, mollëza, kollare, vijë kofshësh, pulpa, thonj, gishtërinj, pamje, të qeshura, zë, apo si i qëndron një fustan apo si i rregullon flokët – miliona unike dhe gjëra të vogla të bukura. Të gjithë duan të thonë se sa e bukur është, por kjo do të ishte e çuditshme, kështu që unë ngrihem lart në heshtje. © “Degjuar”

E dashura ime shtrembëroi fytyrën në mënyrë që hunda e saj të ishte e mbuluar me rrudha të imëta. Ishte absolutisht simpatike. Zbulova se në cilat situata ajo bën një mimikë të tillë dhe u përpoqa ta bëja sa më shpesh që të ishte e mundur. Asaj nuk i pëlqente, por ishte qesharake për mua. Sidoqoftë, me kalimin e kohës, ajo filloi të qeshte me mua me shprehjet e saj të fytyrës. © StonetheThrone / Reddit