7 Arsyet Pse Burrat Gjermanë Janë të Përsosur në Marrëdhënie

Përkufizimi i burrit ideal ndryshon nga një vend në tjetrin, por ka disa cilësi të ngjashme që shumica e grave i shohin si jashtëzakonisht të dëshirueshme. Shpatullat e gjera, një fizik i gjatë dhe stili janë disa prej tyre, por më e rëndësishmja, ato dëshirojnë dikë që do të jetë i besueshëm dhe i sinqertë. Ky është momenti kur djemtë gjermanë hyjnë në skenë!

Në fakt, ne kemi identifikuar 7 arsye bindëse pse burrat gjermanë mund të jenë partnerët e përsosur. Kontrolloni ato më poshtë:

Janë super të gjatë dhe me stil.

© depositphotos.com

Gratë i duan burrat e gjatë. Në fakt, kur kërkojnë një lidhje serioze, shumica e grave kërkojnë djem që janë më të gjatë se ato. Gjatësia mund të jetë një pengesë e vërtetë për disa dhe nëse kjo vlen edhe për ju, djem single në Gjermani janë duke pritur për ju. Plus, ata gjithashtu vishen me stil dhe i kushtojnë vëmendje pamjes së tyre, që është një bonus total!

Ata janë të sinqertë dhe jo tradhëtarë.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Kostja Ullmann (@kostjaullmann_official) in data:

Burrat gjermanë janë besnikë dhe rreptësisht kundër pabesisë. Shumica e grave që kanë qenë në marrëdhënie me djemtë gjermanë ose janë akoma me ta mund të garantojnë për këtë. Këta njerëz janë gjithashtu të sinqertë dhe nuk i mbajnë fshehur mendimet dhe ndjenjat e tyre të vërteta.

Ata janë jashtëzakonisht të zgjuar, por të përulur.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Daniel Brühl (@thedanielbruhl) in data:

Ekziston një vijë e mirë ndarëse midis të qenurit zgjuar dhe tepër zgjuar dhe burrat gjermanë nuk e tejkalojnë atë. Në një studim, u zbulua se burrat e lindur në Gjermani janë më inteligjentët në të gjithë Evropën dhe disa nga më të zgjuarit në botë. Ata e dinë që janë të zgjuar, por nuk mburren me këtë.

Ata e duan modën e vjetër.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Philipp Boy (@philipp.boy) in data:

Njerëzit në Gjermani janë goxha të modës së vjetër dhe ende besojnë në mënyrën e dikurshme të të dashuruarit si shkrimi i letrave, takimet e vështira dhe të çuditshme dhe shprehja e vetes pak nga pak. Burrat gjermanë janë Romeo që nuk besojnë në nxitimin e gjërave. Ata nuk e kanë problem të presin dhe përpiqen të bëjnë më të mirën për partneren e tyre.

Ata janë të turpshëm.

© depositphotos.com © depositphotos.com

Ja si është puna: Burrat gjermanë nuk mund të flirtojnë. Ata janë shumë të turpshëm dhe shpesh flasin më pak gjatë fazave të para të takimit. Megjithatë, ata i lënë sytë t’i shprehin të gjitha fjalimet dhe ju bëjnë të ndiheni të dashur nga veprimet e tyre.

Ata janë gjithmonë në kohë.

© depositphotos.com

Burrat gjermanë njihen gjerësisht për përpikmërinë e tyre, duke shtuar një pendë tjetër në kurorën e tyre. Ata janë gjithmonë në kohë dhe kanë një kujtesë të mirë, kështu që partneri i tyre nuk ka nevojë të shqetësohet për humbjen e një filmi ose se do të vonohet për diçka. Ju gjithashtu mund të mbështeteni tek për të planifikuar paraprakisht takimet!

Ata janë të kujdesshëm dhe të sjellshëm.

© andrehamann / Instagram © andrehamann / Instagram

Në thelb, burrat gjermanë janë tërheqës të gjatë, të zgjuar, të kujdesshëm, të përpiktë dhe nuk kanë probleme me angazhimet – ato janë e gjithë paketa që shumica e grave dëshirojnë! Partneri ideal.

A jeni dakord që burrat gjermanë janë plotësisht takime dhe materiale martese? A keni qenë ndonjëherë në një lidhje me një person nga një vend tjetër? Ndani përvojën tuaj me ne!