Kjo Vajzë Kopjoi Veshjet e Vipave dhe Vërtetoi se Mund të Dukeni Bukur edhe pa Stilist Personal

© Jack Hill / Getty Images Entertainment / Getty Images, © katiesturino / instagram

Falë ndikimit të botës së modës, njerëzit kanë zhvilluar komplekse që përcaktojnë se cilat forma të trupit bëjnë dhe cilat nuk përputhen me standardet e zakonshme.

Kate Middleton

© ARTHUR EDWARDS/AFP/East News, © katiesturino / instagram

Në ato kohë, dyqanet na bënin të ndiejmë se rrobat ishin të qepura për manekine ideale dhe jo për gra të vërteta, plot gjallëri.

Reese Witherspoon

© draperjames / instagram, © katiesturino / instagram

Por kohët kanë ndryshuar, dhe pistat më në fund kanë filluar të shfaqin modele të formave të ndryshme të trupit ndërsa blogerët e shumta tani frymëzojnë të tjerët me shembullin e tyre, duke provuar se nuk ka nevojë të kesh një bel super të hollë për të pasur një ndjenjë stili.

Princesha Diana

© Tim Graham / Tim Graham Photo Library / Getty Images, © katiesturino / instagram

Ne hasëm në blogun në Instagram të Katie Sturino e cila demonstron se dikush mund të veshë çdo madhësi veshjesh dhe përsëri të duket si një person i famshëm. Ne zgjodhëm pamjet e saj më të bukura për artikullin tonë.

Amal Clooney

© Gotham/GC Images/Getty Images, © katiesturino / instagram

Katie Holmes

© BG002/Bauergriffin.com/East News, © katiesturino / instagram

Kate Middleton

© Shutterstock.com, © katiesturino / instagram

Heidi Klum

© PG/MEGA/Mega Agency/East News, © katiesturino / instagram

Lily Collins

© Emily in Paris / Netflix, © katiesturino / instagram

Zoë Kravitz

© MediaPunch/Shutterstock.com, © katiesturino / instagram

Isla Fisher

© islafisher / instagram, © katiesturino / instagram

Alessandra Ambrosio

© Sam Payne/Broadimage/Broad Image/East News, © katiesturino / instagram

Kendall Jenner

© Piovanotto Marco/ABACA/Abaca/East News, © katiesturino / instagram

Mila Kunis

© IMP Features/East News, © katiesturino / instagram

Kate Middleton

© MEGA/Mega Agency/East News, © katiesturino / instagram

Carole Radziwill

© caroleradziwill / instagram, © katiesturino / instagram