Më në Fund, një Karrige për Ata që Duan të Ulen Këmbëkryq dhe është një Sukses i Vërtetë

Pavarësisht nëse punoni në një zyrë ose nga shtëpia, me siguri që keni kaluar më shumë se gjysmën e ditës tuaj ulur. Është e vështirë në vetvete, dhe nëse jeni një tifoz i qëndrimit ulur ose me këmbët tuaja të kryqëzuara, shpesh mund të vuani nga dhimbje ose mpirje. Por lajmi i mirë është se stilistët nga Kolumbia, Misuri kanë dalë me një karrige të rehatshme që do t’ju lejojë të uleni ashtu siç dëshironi dhe të shijoni çdo minutë në të.

Ne u lumturuam kur mësuam se ka një karrige që do të na lejojë të heqim qafe atë mpirjen e bezdisshme në këmbët tona. Pra, ja ku është, dhe quhet Seat Soul!

© mysoulseat / Instagram © mysoulseat / Instagram

Kjo karrige u krijua nga Health By Design, një kompani familjare nga Columbia, Misuri. Themeluesi i kompanisë, stilisti Pack Matthews, dëshironte të krijonte një karrige ergonomike, e cila do t’i linte njerëzit të ndryshonin me lehtësi pozicionin ulur ndërsa punonin.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Soul Seat (@mysoulseat) in data:

Së bashku me një terapist fizik, instruktorë të yogës, përpunues të drurit dhe inxhinierë, Matthews hartoi Seat Soul. Pasi e përdori këtë karrige për një kohë, ai e kuptoi se sa e rehatshme ishte, dhe kurrë nuk do të kthehej përsëri në karriget konvencionale. Sot, ekzistojnë disa modele të Seat Soul në dispozicion, por ajo që të gjithë kanë të përbashkët është se ato kanë 2 nivele: platforma e poshtme ku mund të vendosni me lehtësi këmbët tuaja, dhe patericën ku uleni. Të dy nivelet janë të rregullueshëm.

© mysoulseat / Instagram © mysoulseat / Instagram

Për disa njerëz, Seat Soul mund të duken pak të çuditshme, por ata që e kanë provuar thonë se kjo karrige ofron shumë më tepër liri të lëvizjes ndërsa rrini ulur. Ata që janë ulur në të përmendën që me këtë karrige, ata mund të ulen për periudha më të gjata kohore dhe të mund të gjenin pozicionin e përsosur që nuk do të shkaktonte dhimbje në shpinë ose mpirje në këmbë.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Soul Seat (@mysoulseat) in data:

Karriga me modelin e pazakontë po fiton popullaritet dhe gjithnjë e më shumë njerëz duan ta provojnë atë. Ajo mund të dërgohet në të gjithë botën, dhe çmimi i saj ndryshon në varësi të modelit.

Dhe këtu është një video e shkurtër që tregon Seat Soul në përdorim.

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Soul Seat (@mysoulseat) in data:

A ju pëlqen të uleni me këmbët tuaja të kryqëzuara? A është karriae juaj mjaftueshëm e rehatshme për ju? Ndani një foto të karriges ku uleni ndërsa punoni, dhe le të shohim se cilat modele karrigesh janë më të njohura tani!