Si t’i hiqni sytjenat pa shkelur asnjë normë sociale

©shutterstock

Pothuajse çdo grua është përballur me momentin e sikletshëm ku gjoksi i saj vazhdon të shtyhet nga bluza, duke e vënë atë në një situatë të çuditshme.

Pas kaq shumë telashesh, shumë gra zgjedhin të mos mbajnë sytjena për të shmangur shqetësimin në publik.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të dalë pa sytjena, ne ju sugjerojmë disa këshilla për të mbuluar gjoksin tuaj në mënyra të shkëlqyer.

Vishni këmisha të trasha.

Kur pëlhura është e hollë, bëhet e lehtë për të parë konturin e lëkurës tuaj. Pëlhura e trashë është e rëndë dhe fsheh formën e trupit tuaj. Thënë kjo, investoni në këmisha të trasha për të mos pasur nevojë të kontrolloni veten në pasqyrë gjatë gjithë ditës.

Vishni shtresa veshjesh.

Nëse nuk keni një këmishë të trashë, mund të vishni një shtresë më shumë veshje për të fshehur thithkat tuaja. Ju mund të provoni një xhaketë ose ndoshta një shall për të reduktuar pamjen. Mund të provoni gjithashtu të vishni një këmishë të poshtme ose një bluzë të hollë nën një këmishë të gjerë.

Provoni nuanca më të errëta të veshjeve.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni majat me shumë ngjyra me printime të mëdha. Kur vishni një bluzë me një ngjyrë, ajo mund të drejtojë vëmendjen drejt gjoksit tuaj dhe të bëjë të dukshme ndryshimet më të vogla. Prandaj, veshja me shumë ngjyra është zgjedhja më e mirë. Të zgjedhësh veshje të lehta dhe me ngjyrë pastel është gjithashtu një jo. Prandaj preferohen nuancat më të errëta.

Mbani flokët poshtë.

Nëse moti është shumë i ngrohtë për ju dhe nuk dëshironi të vishni veshje shtesë, lërini flokët të zgjidhura. Krihni flokët dhe lërini të bien mbi supet tuaja në gjoks.

Vishni një body.

Këto veshje janë elastike dhe mjaft të ngushta për të mbështetur trupin tuaj. Blini kostume trupore që vijnë me një dekolte më të lartë, pasi ato do t’ju japin një formë të bukur trupore dhe nuk do të ketë asnjë derdhje.

Provoni të vishni fustane të strukturuara ose bluza që vijnë me zinxhir.

Veshjet e strukturuara kanë pëlhurë të trashë dhe veshjet me mbyllje me zinxhir ju lejojnë t’i vishni pa sytjena, duke ju dhënë një formë trupi më të mirë.