12 Shenja që Tregojnë se Dashuria ka Qëlluar në Shenjë!

Dashuria e vërtetë jo vetëm që ndjehet por është e dukshme dhe me sy të lirë. Por nëse jeni një nga ata njerëz që kërkojnë dëshmi në çdo situatë dhe preferojnë faktet, hapini sytë tuaj dhe kushtojini vëmendje shenjave të mëposhtme.

Ne analizuam një numër të konsiderueshëm çiftesh të dashuruara dhe po paraqitemi me një listë të gjërave që sinjalizojnë se partneri juaj ju do shumë.

Ata ndajnë ushqimin e tyre me ju

© Universal

Nëse ju kujtohet Joey tek “Friends”, ai kurrë nuk i ndante ushqimet e tij me askënd. Edhe në qoftë se ky person ishte një vajzë që ai me të vërtetë e favorizonte dhe dilte me të. Në fakt, ai madje bënte të kundërtën – nuk humbiste një shans për të ngrënë pjesën e vajzës sapo ajo ikte për në tualet.

Me sa duket, ka shumë njerëz që e urrejnë kur dikush merr kafshatën e tyre, sidomos pa pyetur më parë. Shumë meshkuj i kanë problem çastet romantike ku çifti ndan ushqimin me të njëjtën lugë ose pirun. Kjo është arsyeja pse nëse e shikoni partnerin tuaj duke e ndarë ushqimin me ju është një shenjë e mirë e dashurisë.

Dërgojnë mesazhe me zë

© Depositphotos.com © Depositphotos.com © Depositphotos.com

Komunikimi online shpesh na merr shumicën e kohës këto ditë. Është një alternativë e mirë për ata që nuk mund të jenë së bashku aq sa duan, por ende ndjejnë nevojën për të qëndruar në kontakt.

Megjithatë, fjalët e thjeshta në një ekran nuk përcjellin të njëjtin kuptim ose nuk kanë ngrohtësinë dhe intonacionin që  kemi ndërmend. Ato shpesh janë objektive. Mesazhet zanore, përkundrazi, nuk janë. Ato janë duke prekëse dhe i përmirësojnë bisedat e distancuara.

Herën tjetër që dëgjoni një mesazh zanor nga partneri juaj, mos harroni se kjo u mori kohë dhe përpjekje për ta regjistruar, ndonjëherë duke u dashur për të gjetur një vend të qetë, e gjithë kjo sepse ju do.

Ata e lënë telefonin e tyre të pambikëqyrur

© Depositphotos.com © Depositphotos.com

Meqë po flasim për telefonat, disa njerëz i ruajnë pajisjet e tyre teknike si grabitqarët prenë e tyre. Ata përdorin të gjitha mjetet e mbrojtjes si fjalëkalimet dhe shenjat e gishtave dhe kurrë nuk lënë telefonat ose tabletët e tyre të pambikëqyrur.

Në shtëpi, shoqëruar nga partneri juaj, kjo sjellje duket e çuditshme dhe dyshuese. Zakonisht kjo do të thotë që personi ka diçka për të fshehur dhe kjo nuk është një bazë e mirë për një marrëdhënie të ndërtuar mbi besimin.

Askush nuk po thotë që partneri juaj duhet t’ju ofrojë të gjitha fjalëkalimet e rrjeteve të tij sociale, sepse të gjithë kemi të drejtë për privatësi.

Por nëse personi sillet natyrshëm me ju dhe tregon shenja të besimit dhe sinqeritetit, kjo nuk do të thotë asgjë më shumë përveç se dashuri e vërtetë.

Janë të gatshëm për të provuar gjëra të reja

© Warner Bros.

Kur dy njerëz takohen, ata të dy shfaqin preferencat dhe mospelqimet e tyre. Sa më shumë të rritemi, aq më e vështirë është për ne të themi “po” për diçka të re, sidomos kur bëhet fjalë për hobi dhe mënyrat e kalimit të kohës.

Një partner që kujdeset shumë për ju dhe dëshiron të mësojë më shumë për personalitetin tuaj, do të përpiqet të marrë pjesë në aktivitetet tuaja jashtëshkollore. Të qenit i përfshirë në një hobi dhe të bëni gjëra së bashku, qofshin kurse gatimi apo kalërim, përforcon lidhjet midis dyve.

Sigurohuni që të vlerësoni dëshirën e personit tjetër për të shpenzuar sa më shumë kohë me ju në këtë epokë të orareve të zëna të punës.

Ata ju lënë shënime të bukura dhe dhurata të papritura.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da @_ashleybean in data:

Djalli është në detaje dhe po kështu janë edhe ndjenjat e vërteta. Gjeste të mëdha për përvjetorët dhe festimet e mëdha janë një gjë normale. Por janë veprat e vogla dhe të papritura që kanë më shumë vlerë dhe zbukurojnë ditën tuaj.

Pusullat e vogla  me shkrimin “Të dua” të fshehura në xhepin e palltos tuaj, mesazhet qesharake të shkruara në një pasqyrën e banjos me pastë dhëmbësh, pjesa e fundit e çokollatës suaj të preferuar e lënë për ju, e shembuj të tjerë të pafund.

Këto janë shenja si asnjë tjetër!

Ata ndryshojnë zakonet

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Katie Lyon (@katie.lyon5) in data:

Zakonet e vjetra nuk vdesin kurrë. Ne gjithashtu e dimë se askush nuk duhet të pritet të ndryshojë personalitetin e tyre plotësisht në mënyrë që të qëndrojë në një marrëdhënie produktive. Marrëdhëniet janë rreth dy njerëzve që përpiqen të jenë versioni më i mirë i vetvetes për njëri-tjetrin.

Le të themi që jetoni në një apartament. Ju zgjoheni herët dhe ai shikon televizor gjatë natës. A do të përpiqet të ndryshojë orarin e tij të gjumit  për të ndarë me ju disa momente? Nëse po, atëherë ju jeni me fat.

Ata ju durojnë edhe në momentet më të çuditshme

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da Lil Bits of Mona 🔨 ~ Monica (@lilbitsofmona) in data:

Kjo është mes dy gjinive. Të dy ne kemi “gjërat” tona që gjinia e kundërt përpiqet, por nuk arrijnë t’i kuptojë ose pranojë.

Për djemtë kjo mund të jetë pazari. Jo shumë burra janë të etur të shoqërojnë zonjat e tyre në një zbavitje tregtare që mund të vazhdojë për orë të tëra. Por nëse mashkulli juaj është i gatshëm të shpenzojë kohë dhe para në rroba dhe aksesorë, ai është vërtet i dhënë pas jush.

Për vajzat kjo mund të jetë çdo ngjarje sportive, ose të ndjekësh transmetotimin e tyre në TV. Ju mund ta keni të vështirë që te kapeni me ngjarjet, kështu që kërkojini atij që të shpjegojë se si funksionon loja dhe pse ai gëzon aq shumë. Interesi i sinqertë dhe dëshira për të qenë pjesë e argëtimit të tij do të vlerësohet.

Ata zgjedhin për bisedë, jo heshtje

© StudioCanal

Kur vjen një periudhë e stuhishme dhe ka një situatë ose një problem për të cilën duhet folur, një bisedë e matur është çelësi. Personi që me të vërtetë kujdeset për marrëdhënien dhe harmoninë midis jush, gjithmonë do të zgjedhë ndershmërinë dhe dialogun në kundërshtim me shuarjen e diskutimit.

Sa më mirë të mund të mësoni të flisni gjatë diskutimeve, aq më e lehtë do të jetë për rrugën tuaj përpara. Dashuria ka të bëjë edhe me të kuptuarit.

Janë krenarë që janë me ju

© Depositphotos.com

Është në rregull që marrëdhëniet tuaja të mbahen private në fillim, kur ju jeni duke ecur terrenin e paqëndrueshëm ose dëshironi të gëzoni romancën në fshehtësi. Por kur është bërë një kohë e konsiderueshme që prej krijimit të lidhjes tuaj dhe njëri prej jush ende është i turpshëm për lidhjen tuaj – kjo nuk është gjë e mirë.

Duke parë që partneri juaj është krenar që është me ju është, përkundrazi, është kaq ngazëlluese. Ata janë të gatshëm t’ju prezantojnë me miqtë, familjen dhe kolegët, ata flasin shumë për ju, vlerësojnë hapat e juaj të vegjël drejt një qëllimi të caktuar dhe festojnë fitoret tuaja të mëdha.

Ata ndryshojnë statusin e marrëdhënieve në rrjetet sociale, janë më se të lumtur kur postojnë fotografi me ju. Ju jeni së bashku tani, për çfarë të mos gëzoheni!

Ata nuk largohen atëherë kur më së shumti ua keni nevojën

Jeta nuk është fushë me lule, në fakt, ajo është plot me momente mjaft të shëmtuara. Secili prej nesh mund të sëmuret papritur. Duke lënë mënjanë pasojat negative të të qënit i sëmurë, është një shans i mirë për të parë se kush është me ju.

Nëse partneri juaj mund të frikësohet lehtë nga pamja juaj jo aq e bukur, temperatura e lartë, dobësimi – epo, kjo është për të ardhur keq.

Nëse ata me padurim vrapojnë duke blerë fruta, duke ndryshuar termometrat (“Po zbret temperatura, urraaa!”), apo edhe qajnë duke parë serinë tuaj të preferuar me ju – keni gjetur personin e duhur.

E dëgjojnë këshillën tuaj

© Depositphotos.com © Depositphotos.com

Kjo është me të vërtetë e vështirë. Nga njëra anë, gratë janë në kërkim të një mashkulli të fortë që mund të marrë vetë vendime dhe burrat duan një gruaje që mund të jetë e pavendosur gjatë gjithë kohës. Nga ana tjetër, ne të gjithë duam një partner i cili është i gatshëm të na dëgjojë dhe nuk do të turpërohej për të kërkuar këshilla.

Pra, nëse keni gjetur një person të veçantë që vlerëson mendimet tuaja dhe dëshiron të dëgjojë atë që keni për të thënë, jepuni pas tyre dhe mos i lini të shkoni. Sepse ata ju duan.

Ju prekin e madje ju kafshojnë

Është vërtetuar shkencërisht se prekja është një eksperiencë që ju lidh vërtetë. Mund të jetë rasti, natyrisht, që dikush me të cilin jeni të dashuruar, është një person i rezervuar dhe nuk i favorizon dhe shumë kontaktet fizike.

Por në qoftë se partneri juaj gjithmonë përpiqet t’ju puthë, prekë,pëqafojë  dhe madje edhe kafshojë, kjo është padyshim një shenjë e një marrëdhënie të ngrohtë dhe të thellë.

Dëshira për të kafshuar lehtë dikë që e doni shpjegohet nga një lidhje e caktuar në trurin tonë mes të perceptimit të diçkaje që ju duket e bukur dhe kërkimit të ushqimit.

Tregoni historitë tuaja personale me ne në lidhje me atë se kur dhe si keni parë që partneri juaj ju do!