24 Femra të Guximshme që Kanë Vërtetuar se Flokët Gri Duken Mrekullueshëm

Shumica e njerëzve besojnë se flokët gri tek një femër janë një shenjë e bukurisë dhe moshës së venitur. Por 26 vjeçarja Martha Truslow Smith, e cila nuk i ka lyer flokët e saj të hirtë për 2 vjet, mendon të kundërten.

Ajo krijoi një llogari të Instagram ku gratë me krenari demonstrojnë flokët e tyre natyrale dhe shpjegojnë se si u ka ndryshuar jeta me këtë ngjyrë të flokëve.

Ne nuk mund t’i shpërfillnim këto gra të guximshme të cilat nuk e kanë problem se çfarë thonë njerëzit e tjerë. Ata kanë krijuar një shembull se sa tërheqëse mund të jetë bukuria natyrale.

 Ja ku është vetë Martha Truslow Smith!

© kenthaus.co

“Nuk i kam lyer flokët e mi për 4 vjet dhe tani kam rënë në dashuri me flokët e mi ngjyrë gri!”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Karen (@korlenaj) on

“Ishte e vështirë të pranoja t’i bëja flokët gri kur isha 13, por në moshën 23 kam mësuar se si t’i dua flokët e mi!”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Greta Ayala (@greta.ayala) on

“Flokët gri ndryshuan jetën time. Tani kam një qëndrim krejt tjetër ndaj plakjes “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Donna Cerise(DC) (@thedonnacerise) on

“Duke qenë vetja, prekja e flokëve të e mi prej argjendi është vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vickie Heath (@vickieheath_) on

“Them se deri tani kam kursyer rreth $ 5,000 duke mos i lyer flokët çdo muaj.”

“Unë ndalova së lyeri flokët në moshën 32-vjeçare dhe u dashurova me ngjyrën time natyrale gri”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rachel Urias (@rachels_works) on

“Kam pasur një reagim alergjik ndaj ngjyrosjes së flokëve. Pra, ishte koha që të bëhesha ajo që unë jam në të vërtet. Tani jam 42 vjeçe dhe nuk më intereson opinioni publik “.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chef TR (@chef_tr) on

“Kur isha seriozisht e sëmurë për 4 muaj, nuk i kam ngjyrosur flokët. Dhe vendosa të mos bëja kurrë më. Unë jam kaq e lumtur që kam marrë këtë vendim! “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vanessa Leilani (@vlei24) on

“Mendoj se është koha të harrojmë stereotipin se flokët gri të bëjnë të dukesh më e vjetër.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Terry (@gray.and.beyond) on

“Unë jam 52 vjeçe dhe unë nuk i kam lyer flokët për dy vjet. Unë jam ndjerë kurrë më e gjallë! “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Going grey with (grohm)(bray) (@grombre) on

“Unë jam 55 vjeç dhe pyes veten se kur njerëzit vendosin se është koha që të mos i lyejnë më flokët. Në moshën 65 vjeçare? Apo 75? Ne të gjithë plakemi. Pse duhet të ndjek rregullat e modës që të dukem më e re nëse unë jam ok me atë që unë jam tani? “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rama Ganesan (@ramavgan) on

“Unë kurrë nuk i kam lyer flokët. As që e kam menduar ta bëj këtë. Unë e dua veten time kështu siç jam. Gri është ngjyra më e bukur në jetën time. Unë jam shumë e lumtur.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Feride Özdemir (@feriideferiide) on

“Njerëzit shpesh më thonë,’ Unë dua të jem kaq trime sa ti. “Dhe unë përgjigjem:” Mos e thoni këtë! Ndaloni së bleri gënjeshtra që mbulojnë moshën tuaj. Jeni kaq të bukura!'”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Going grey with (grohm)(bray) (@grombre) on

“Pas 22 viteve duke lyer flokët, vendosa të ndalem. Kam bërë një prerje pixie dhe nuk pendohem për asgjë. “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Claudia (@silverautiesewmum) on

“Ndonjëherë unë pyes veten, ‘A janë me të vërtetë flokët e mi?’ Dhe unë përgjigjem, ‘Po, zemër, dhe dukesh e mrekullueshme! “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 🌷 Rhiannon 🌷 (@silver30s) on

“Unë mendoj se rritja e flokëve të mi gri në moshën 43 vjeç kerkoi më shumë guxim se çdo gjë që kam bërë ndonjëherë më parë. Ky është unë pasi nuk kisha lyer flokët që prej 4 muajsh.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Going grey with (grohm)(bray) (@grombre) on

“Kanë kaluar 9 vjet që kur kam lyer flokët për herë të fundit.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kori Hendrix (@gigikori) on

“E thjeshtë dhe elegante, saktë?”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ᵀᴿᴵᴺᴱ ᴸᵁᴺᴰᴬᴳᴱᴿ (@trinelundager) on

“Vendosa të mos i lyej më flokët katër vjet më parë kur zbulova për shtatzëninë time të katërt. Nuk kam qenë kurrë më e lumtur për flokët e mi.”

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elizabeth (@young_and_gray29) on

“Unë jam 47 vjeç dhe kam dy vjet që nuk i lyej më flokët. Dhe po, këto janë flokët e mi me onde natyrale”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Embracing the Grey (@embracingthegrey) on

“Pothuajse 2 vjet pa i ngjyrosur! Jam 29 vjeç. Nëse jeni lodhur duke mbuluar rrënjët, jepini natyrës një tjetër mundësi. “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by J E S S (@jess_ic_ahhh) on

“Fillova të lyeja flokët kur isha në klasën e 8-të. 3 vjet më parë unë ndalova së bëri këtë. Unë e pranoj se jam me fat që ngjyra e argjendit i shkon fytyrës time. “

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alex Frost (@frostalexandra) on

“Nuk ka të thotë nëse dukesh më e re apo më e vjetër, më mirë apo më keq. Ka të bëje me atë se si e ndjeni veten dhe a jeni gati për të pranuar dhuratat e plakjes”.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Going grey with (grohm)(bray) (@grombre) on

A mund të ndaloni ndonjëherë së lyeri flokët dhe të pranoni ngjyrën tuaj natyrale? Na tregoni mendimin tuaj në seksionin e komenteve më poshtë!