8 Shenja të Sigurta se Lidhja Juaj po Arrin një Tjetër Nivel

Ne të gjithë hyjmë në marrëdhënie për shumë arsye të ndryshme, por faktori kryesor që ne krijojmë diçka kaq serioze është shoqërimi.

Ne duam të kemi dikë pranë nesh, me të cilin mund të flasim dhe të ndajmë realitetin tonë të përditshëm me të. Megjithatë, është pothuajse e pamundur të dimë se si gjërat do të përparojnë më tej dhe nëse marrëdhënia do të zgjasë.

Ne do ju paraqesim disa shenja të caktuara që mund t’ju ndihmojnë të identifikoni nëse marrëdhënia juaj po shkon drejt finalizimit.

Keni tema të pafundme për të diskutuar.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da A m a n d a👩🏻‍🎨O l e a n d e r (@amandaoleander) in data:

Të jesh në gjendje të gjesh dikë dhe të shpenzosh sa më shumë kohë me të që të jetë e mundur ju ofron një vështrim të brendshëm të mendjes dhe psikologjisë.

Në këtë mënyrë, ju mund të shihni se sa të pajtueshëm jeni. Nëse jeni me dikë që mund të keni biseda të gjata me, madje edhe pas 10 vitesh njohjeje, kjo është një shenjë vërtet e mirë.

Kjo do të thotë që gjithmonë do të keni diçka për të folur me njëri-tjetrin sepse të dyve ju duken bisedat tuaja jashtëzakonisht interesante.

Nuk ju duhet të flisni për politikën apo lajmet rreth botës – madje edhe një bisedë e gjatë rreth kafshëve tuaja të preferuara ose subjekteve që nuk konsiderohen aq të rëndësishme do ta mbante gjallë shkëndijën e marrëdhënies!

Kjo është një shenjë e sigurtë se marrëdhënia juaj po shkon poshtë një rrugë pozitive.

Shakatë me njëri-tjetrin janë të panumërta.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da YEHUDA DeVIR OFFICIAL (@jude_devir) in data:

Të kesh marrëdhënie me dikë që mund ta quash shokun tënd më të mirë është diçka që ka për qëllim të zgjasë.

Kur ke dikë që ke pritshmëri që të kalosh jetën e përditshme, edhe nëse je larg dhe vazhdon të tregosh pak detaje që përfundojnë brenda shakave, tregon se keni një lidhje të fortë me njëri-tjetrin dhe ndani një ndjenjë të ngjashme humori.

Duke e bërë njëri-tjetrin për të qeshur dhe duke shijuar anën “e hidhur” të njëri-tjetrit është çelësi i lumturisë dhe çdokush mund ta kuptojë këtë, veçanërisht kur ata mendojnë për mikun më të mirë.

Sipas hulumtimit të bërë nga Universiteti i Vankuverit, çiftet që e konsiderojnë njëri-tjetrin si miq, kishin nivele më të larta lumturie dhe kënaqësie.

Të jesh në një marrëdhënie me dikë që mund ta quash mikun tënd më të mirë do të thotë të kaloni më shumë kohë së bashku dhe gjithashtu të ndani detaje pak të sikletshme, me të cilat pastaj mund të qeshni!

Edhe zakonet më të besdisshme ju duken të lezetshme.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da YEHUDA DeVIR OFFICIAL (@jude_devir) in data:

Gjithkush ka zakone të këqija – disa nuk janë aq të dukshme sa të tjerat – por sapo të jeni me dikë për një kohë të gjatë, do të filloni t’i vini re ato gjëra të bezdisshme që i bëjnë ato të veçantë.

Për shembull, ata mund të kenë një zakon të keq që të mos e kontrollojnë telefonin e tyre ose ta mbajnë atë pa zë, kështu që vështirë se mund t’i arrini ato ndonjëherë.

Edhe pse shumicës së njerëzve kjo mund t’ju e bezdisshme, ju i njihni ata shumë mirë dhe ju duket gjë e bukur që ata nuk janë të varur nga të qenit në telefon gjatë gjithë kohës.

Apo mbase ata kanë një të qeshur me të vërtetë të bezdisshme që të gjithëve u duket e paplqyeshme, por juve ju duket qesharake!

Ka tipare dhe zakone të panumërta që shumicës së njerëzve do t’u dukej e besdisshme, por kur jeni me dikë që ju intereson vërtet, i shihni këto zakone si pjesë të identitetit të tyre dhe i doni edhe më shumë për shkak të kësaj!

Keni një furçë dhëmbësh dhe një palë pizhame ekstra në shtëpinë e tij.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da A m a n d a👩🏻‍🎨O l e a n d e r (@amandaoleander) in data:

Ndërsa marrëdhëniet përparojnë, është normale të lini disa nga sendet tuaja në shtëpinë e partnerit tuaj. Akti i thjeshtë i të lënit vetëm një furçë dhëmbësh ose tharëse flokësh mund të ketë një kuptim shumë të thellë simbolik në shoqërinë e sotme në përgjithësi.

Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht që ju jeni duke planifikuar të jetoni së bashku, por kjo do të thotë që ju u gëzoheni pasditeve dhe mbrëmjeve të shpenzuara me njëri-tjetrin.

Nuk mund të qëndroni një natë pa njëri-tjetrin.

 

Të kaloni netët tuaja me njeriun e zemrës është një nga ndjenjat më të mahnitshme në botë! Ju përqafoheni dhe shikoni filma së bashku. Ndonjëherë, megjithatë, duhet të kaloni pak kohë larg, kur lindin situata për shkak të gjërave të ndryshme si puna ose familja.

Nëse ndiheni të vetmuar kur kaloni kohë larg, kjo do të thotë se marrëdhënia juaj ka arritur një pikë ku ju jeni mësuar duke qenë me njëri-tjetrin dhe mungesa e tjetrit ju bën të ndiheni të paplotësuar.

Sipas hulumtimit, çiftet që kalonin shumicën e kohës së tyre së bashku mund të vuajnë nga ankthi i ndarjes kur u duhet të qëndrojnë larg. Ata gjithashtu mund të përjetojnë depresion të butë dhe pagjumësi.

Edhe pse përjetimi i ankthit të ndarjes është mjaft i rrallë, nëse shpenzoni netë larg dhe ndjeheni sikur diçka nuk është në rregull me ju emocionalisht, atëherë ndoshta është sepse jeni mësuar për ta pasur të dashurin/dashurën tuaj përreth saqë nuk mund të qëndroni më të veçuar prej tyre.

Të dy e përdorni shpesh fjalën “Ne”

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da A m a n d a👩🏻‍🎨O l e a n d e r (@amandaoleander) in data:

Kur jeni në një marrëdhënie me dikë, gjithmonë përpiqeni të gjeni kohë për të kaluar me miqtë dhe familjen tuaj, në mënyrë që të mos i prishni marrëdhëniet me njerëzit në rrethin tuaj!

Megjithatë, për shkak se tentoni të kaloni shumicën e kohës tuaj me njeriun tuaj të zemrës, aktivitetet tuaja bëhen aktivitetet e të dyve. Dhe kjo është koha kur fjala “ne” fillon të bëhet një fjalë e zakonshme në fjalorin tuaj.

Ju thoni gjëra të tilla si: “Ne pamë këtë film së bashku” ose “Po shkojmë bashkë me të gjithë miqtë tanë” ose “Ne nuk i pëlqejmë shumë këto restorante. ”

Kur këto lloj situatash fillojnë të hyjnë në jetën tuaj, kjo do të thotë se ato aktivitete që i keni bërë vetëm tashmë janë aktivitete në” çift “që të dyve ju pëlqejnë!

Ju i përmendni ato në biseda të rastit.

 

 

Visualizza questo post su Instagram

 

Un post condiviso da A m a n d a👩🏻‍🎨O l e a n d e r (@amandaoleander) in data:

Është normale që në fillim të secilës marrëdhënie të përmendim njeriun e zemrës sepse ju jeni duke rënë në dashuri dhe nuk mund të ndaloni së menduari rreth tyre. Megjithatë, kur ju kapni veten duke i përmendur ato në biseda që nuk kanë të bëjnë fare me to në veçanti, kjo do të thotë që ju tashmë i shihni ato si pjesë të identitetit tuaj.

Ju shoqëroheni me ta në një mënyrë të tillë që edhe kur të lind një bisedë që ka të bëjë sado pak me ta, ju i përmendni ato, sepse ju dini kaq shumë rreth tyre dhe ata po bëhen pjesë e madhe e jetës suaj.

Argumentet tuaja janë gjëja më interesante.

Është e natyrshme të diskutosh me dikë herë pas here, sidomos kur keni qenë së bashku për një kohë të gjatë!

Mund të ndodhë për gjërat më të vogla që nuk kanë ndonjë rëndësi të veçantë. Nëse kjo ndodh dhe këto argumente ndezin ndjenjat tuaja të përgjithshme për njëri-tjetrin në vend që t’ju lodhhin emocionalisht, kjo do të thotë se është diçka që do të zgjasë.

Kjo është për shkak se të keni argumente të shëndosha ndërsa akoma jeni duke marrë pikë në përmirësimin e marrëdhënies dhe t’ju ndihmojnë të mësoni më shumë për njëri-tjetrin më tepër sesa të bini dakord për çdo gjë dhe të humbni interesin.

Cilat janë mendimet tuaja rreth këtyre shenjave? Cili mendoni se është çelësi për një partneritet të shëndetshëm dhe të përjetshëm?